Rekonstrukce fasády a okolí domu dětí a mládeže

Rekonstrukce fasády a okolí domu dětí a mládeže

Ulice kapitána Jaroše, Kopřivnice

(6. 12. 2017) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Rekonstrukce fasády a okolí domu dětí a mládeže

Dům dětí a mládeže se nachází na ulici Kapitána Jaroše v centrální části města. Zadavatel, město Kopřivnice, vyzval náš ateliér k úpravám spočívajícím v energetickém opatření budovy a úspoře budoucích nákladů na provoz. Energetický audit prokázal nutnost zateplení fasády a výměnu okenních otvorů. Ze strany města byl požadavek na systém rekuperace.
Architektonický výraz návrhu a následná rekonstrukce vychází z původního charakteru výstavby, kde je možno vysledovat určité prvky tzv. miesovské architektury. Jedná se o velkorysé prosklení, pásová okna, subtilní ocelový přístřešek, otevřený koncept zahrady apod. Důležitým úkolem v rámci urbanismu města se ukázalo odstranění předního oplocení a otevření veřejného prostoru k ulici.

Autorská zpráva
Foto: Studio Toast


Investor: město Kopřivnice
Autor: Kamil Mrva Architects, s.r.o. – Kamil Mrva, Veronika Bezděková, Monika Drholecká; spolupráce Jaroslav Holub, Jan Stuchlík
Dodavatel: MH STAVBY s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz