Rekonstrukce fasády mateřské školy

Rekonstrukce fasády mateřské školy

ulice Ignáce Šustaly, Kopřivnice

(24. 3. 2021) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Rekonstrukce fasády mateřské školy

Školka Ignáce Šustaly nese jméno zakladatele výroby automobilů Tatra. Místo je v blízkosti Fojství, kde byl vyroben první osobní automobil President, ale také nedaleko našeho ateliéru. Denně chodíváme s kolegy okolo. Zadavatel, město Kopřivnice, nás vyzval k úpravám budovy tak, aby se snížil její energetický standard. Obdobně jsme už dříve v Kopřivnici realizovali přestavbu Domu dětí a mládeže. Energetický audit prokázal nutnost zateplení fasády a výměnu oken, ze strany města byl požadavek na systém rekuperace.


Architektonický výraz návrhu vycházel z původního charakteru stavby. Jedná se o pavilonový princip výstavby doplněný o propojovací komunikační krček. Snažili jsme se o návrat k jednoduchému řešení s použitím dřevěné fasády. Objekt s přírodními prvky a vzrostlou zelení, v blízkosti potoka, navazuje na historii dřevěných staveb v tomto místě. Navrhli jsme velkorysé prosklení s výhledy do okolí, obnovili jsme pásová okna, otevřeli vnitřní atrium a také odstranili přední oplocení zahrady.

Autorská zpráva
Foto: Libor Stavjaník / Studio Toast


Autor: Kamil Mrva, Václav Kocián spolupráce Jaroslav Holub
Investor: město Kopřivnice
Dodavatel: Šurík s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.5994699
18.1448099
Rekonstrukce fasády mateřské školy

Rekonstrukce fasády mateřské školy
ulice Ignáce Šustaly
Kopřivnice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz