Rekonstrukce gymnázia v Dobříši

Rekonstrukce gymnázia v Dobříši

(26. 2. 2016) Po dlouhodobých přípravách skončila rozsáhlá rekonstrukce budovy. 

   
 
 
 
 

Rekonstrukce gymnázia v Dobříši

(ČTK) - V Dobříši na Příbramsku skončila rozsáhlá rekonstrukce Gymnázia Karla Čapka za více než 21 mil. Kč. Většinu nákladů zaplatil Středočeský kraj ze svého rozpočtu, část byla uhrazena z dotace Evropské unie. Budova je zateplená a má i novou kotelnu, sdělila ČTK Helena Frintová z krajského úřadu.

Škola má i nová okna a vstupní dveře. Studentům a profesorům slouží zrekonstruované umývárny a toalety, novinkou je i elektronický režim docházky a externí kamerový systém.

„Místo dálkového přívodu tepla jsme vybudovali novou plynovou kotelnu a kompletně zrekonstruovali systém vytápění včetně výměny teplovodních rozvodů a topných těles. Díky rekonstrukci školy a změně způsobu vytápění se významně sníží energetická náročnost provozu gymnázia,“ uvedl ředitel školy Jiří Kastner.

Gymnázium v Dobříši vzniklo v roce 1953 jako jedenáctiletá střední škola. Do současných prostor se přestěhovalo v roce 1982. Od roku 1995 užívá název Gymnázium Karla Čapka. Ve školním roce 2015/16 ho navštěvuje 334 žáků, z toho 234 v osmiletém studiu a 100 ve čtyřletém.
zdroj foto:
opravená budova - zdroj: www.facebook.com/events/1694816724129215/
budova před rekonstrukcí - Wikimedia Commons / autor: Huhulenik

Doplněno Stavbaweb:
Podrobné informace o rekonstrukci budovy gymnázia v Dobříši včetně výkresů najdete na stránkách školy ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz