Rekonstrukce malého bytu

Rekonstrukce malého bytu

Merhautova ulice, Brno

(22. 6. 2018) Dušan Urbanczyk

   
 
 
 
 

Rekonstrukce malého bytu

Naším úkolem bylo navrhnout rekonstrukci malého přízemního bytu v domě z třicátých let, uskutečnitelnou s přiměřenými náklady. Změnu dispozice jsme provedli pomocí jednoduchých stavebních úprav. Příčku v předsíni nahradila vestavěná skříň se zrcadlovými dveřmi a nadsvětlíkem, předsíň se tak opticky zvětšila a prosvětlila. Slouží jako šatna, ve které jsou veškeré úložné prostory. Díky tomu mohou být v ostatních místnostech pouze police. (Méně používané větší věci jsou v komoře na chodbě).
Obývací pokoj jsme novým francouzským oknem otevřeli na zahradu, kde bude v druhé etapě vybudována terasa. U druhého okna je umístěna pracovna, odstíněná od pokoje novou příčkou. Ložnice je redukovaná na spací box za komínem. Kuchyně a jídelna jsou přemístěny do většího pokoje.
Z technických důvodů nebylo možné realizovat nadsvětlík mezi kuchyní a koupelnou, proto zde bylo osazeno pouze velké zrcadlo, vyměněny zařizovací předměty a obklady. Bílé povrchy stěn stropu, podlahy a vestavěného nábytku zvýrazňují tmavé akcenty - pohovka, televize, pracovní plocha kuchyně, dlažba a strop v koupelně, zavěšená svítidla. Oba stoly a poličky v koupelně jsou z přírodního dřeva. Interiér postupně zabydlí zeleň, květiny a sami jeho obyvatelé.

Autorská zpráva
Foto: Dušan Urbanczyk


Autoři: Dušan Urbanczyk; spolupráce Jan Rýpar 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz