Rekonstrukce místního Regionálního muzea v Litomyšli

Rekonstrukce místního Regionálního muzea v Litomyšli

 
 
 
 

Rekonstrukce místního Regionálního muzea v Litomyšli

Barokní dům z počátku 18. století se má rozšířit o integrovanou vstupní budovu s foyer a sociálním zázemím. V objektu by měly vzniknout nové výstavní a společenské prostory a zázemí pro prezentační a vzdělávací akce. Autorem projektu je architekt Josef Pleskot.

V Litomyšli začala oprava místního Regionálního muzea
(ČTK) - V Litomyšli o víkendu začala rekonstrukce Regionálního muzea. Historickou budovu čeká oprava a také přístavba. Celkové náklady by měly dosáhnout 46,6 milionu korun. Muzeum se po opravě má otevřít v polovině roku 2014. ČTK o tom informovala mluvčí Litomyšle Michaela Severová. Stavba začala slavnostním poklepáním základního kamene stavby.


Regionální muzeum v Litomyšli - vizualizace at AP atelier


Muzeum v Litomyšli je pro veřejnost uzavřené od začátku července a věci z něj se musely odstěhovat do náhradních prostor. Vítěz výběrového řízení, stavební firma PKS INPOS ze Žďáru nad Sázavou, již převzalo prázdný objekt. Kanceláře pracovníků muzea jsou nyní v budově České pošty na Smetanově náměstí, náhradní výstavní prostory muzeum nemá. Zaměstnanci muzea ale budou spolupracovat s jinými kulturními institucemi ve městě na pořádání výstav. Budou také pracovat na nové stálé expozici pro přestavěné muzeum.

Litomyšlské muzeum bylo založeno v roce 1891 a umístěno v prostorách zrušené městské reálky. V roce 1926 se přestěhovalo do rozlehlé barokní budovy bývalého piaristického gymnázia postavené v letech 1714 až 1718. V této budově sídlí muzeum dosud. Od 90. let 20. století patří pod správu muzea i rodný dům Bedřicha Smetany. V roce 2004 bylo dosavadní městské muzeum přeměněno na regionální s působností pro okres Svitavy a jeho zřizovatelem se stal Pardubický kraj.

Doplněno Stavbaweb:
Video "Regionální muzeum v Litomyšli chystá modernizaci" naleznete zde.

Související články:

V Litomyšli se bude opravovat regionální muzeum 15.3.2012
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.