Rekonstrukce městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích

Rekonstrukce městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích

(30. 7. 2012) Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích postavený v roce 1939 se dočká rekonstrukce. Autorem projektu rekonstrukce je PROJEKTSTUDIO. Město tuto variantu upřednostnilo před stavbou nového městského fotbalového stadionu, který by stál téměř 1,5 mld. korun. Jde o částku, která přesahuje současné finanční možnosti města (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Rekonstrukce městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích

Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích postavený v roce 1939 se dočká rekonstrukce. Autorem projektu rekonstrukce je PROJEKTSTUDIO. Město tuto variantu upřednostnilo před stavbou nového městského fotbalového stadionu, který by stál téměř 1,5 mld. korun. Jde o částku, která přesahuje současné finanční možnosti města (doplněno Stavbaweb).

Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích
Ostrava - (ČTK) -
Demolicí východních ochozů začala v půlce července rekonstrukce Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích, který je pravidelným dějištěm atletického mítinku Zlatá tretra. Staticky nevyhovující ochozy nahradí zastřešená tribuna pro sedící diváky, řekla ČTK mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

První etapa modernizace městského stadionu má být hotova příští rok v červnu, kdy se uskuteční 52. ročník Zlaté tretry Ostrava. "Předpokládané náklady činí 450 milionů korun. Další fáze rekonstrukce by se měla zaměřit na ochozy za oběma brankami a zastřešení celého prstence," vysvětlila Vojkovská. Dodala, že druhou etapu renovace však město teprve připravuje a ještě nemá ani odhad nákladů.

Počítá se například s renovací atletické dráhy, novým systémem umělého osvětlení nebo zázemím pro média s minimálně jedním televizním studiem. Nové by měly být i pokladny a na stadionu by neměl chybět ani samostatný sektor pro rodiny s dětmi nebo imobilní diváky či vyšetřovna pro neukázněné návštěvníky. Celková kapacita rekonstruovaného městského stadionu bude 15.000 sedících diváků na zastřešených místech.

Podle náměstka primátora Martina Štěpánka (ODS) je cílem města udržet tradici vrcholové atletiky a fotbalu. Právě přestavba městského stadionu je nezbytná pro pořádání vrcholných mezinárodních akcí v obou sportech.

"Kvalitnější zázemí potřebujeme pro úspěch kandidatury na mistrovství Evropy družstev v atletice (...), ale také pro ambice Zlaté tretry, dnes figurující v kategorii World Challenge,"
vysvětlil Štěpánek s tím, že je snaha prosadit Zlatou tretru mezi světové top mítinky Diamantové ligy. Štěpánek dodal, že po renovaci bude stadion splňovat také požadavky na konání mezinárodních a mezistátních fotbalových zápasů.

Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích


Doplněno Stavbaweb:

Další vizualizace autora projektu, Projektstudia.cz, naleznete
zde.
Stávající stav si můžete virtuálně prohlédnout zde.

Harmonogram přestavby městského stadionu ve Vítkovicích
Listopad 2011: Položen a certifikován umělý trávník rozcvičovacího a tréninkového stadionu
Prosinec 2011: Vybudována nová parkovací místa
25. května 2012: 51st IAAF World Challenge Meeting Ostrava Golden Spike
Červenec 2012 – Květen 2013: Vybudována nová krytá tribuna pro sedící diváky, protilehlá k současné hlavní tribuně. Položen a certifikován nový povrch hlavního stadionu.
Červen 2013: 52nd IAAF World Challenge Meeting Ostrava Golden Spike
Červenec 2013 – Duben 2014: Vybudovány kryté tribuny pro sedící diváky na krátkých stranách, dokončena veškerá související infrastruktura
Červen 2014: Oficiální slavnostní otevření stadionu u příležitosti velké mezinárodní atletické akce
(zdroj: zlatatretra.cz)

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz