Rekonstrukce multifunkčního sálu

Rekonstrukce multifunkčního sálu

Praha Třebešín

(5. 1. 2018) IO Studio

   
 
 
 
 

Rekonstrukce multifunkčního sálu

Střední průmyslová škola Na Třebešíně byla postavena okolo roku 1973 jako experimentální komplex, jehož součástí je i konferenční sál. Úpravy měly za cíl revitalizovat jeho prostor tak, aby odpovídal současným požadavkům. Navrhli jsme nové akustické povrchy, podhledy a mobiliář, nově byl řešen způsob projekce a zvukového sdělení a způsob nucené výměny vzduchu, tepla a chladu.
Přes všechny soudobé rekonstrukce byla v architektuře campusu cítit přítomnost ducha 70 let. Proto je naše výtvarné řešení ovlivněno dobovou architekturou a užitým uměním 70 let. Hlavní myšlenka byla postavena na expresivním tvarovém řešení stropu a stěn jako dvou samostatných útvarů. Tvarové řešení stropu vychází z půdorysu sálu, který je navržen ve tvaru rozevřeného vějíře. Strop je vytvořen z pnuté fólie napínané na prostorově tvarovanou hliníkovou konstrukci. Fólie lze v celé ploše prosvítit, a strop tak působí odlehčeně. Stěny sálu jsou obložené nepravidelně naformátovanými deskami z překližky, které na sebe plynule navazují a vytvářejí polygonální tvarované plochy. Desky jsou dýhované březovou dýhou opatřenou bílou poloprůsvitnou lazurou tak, aby prosvítala kresba dřeva. Bílé tónování dřeva působí více abstraktně a dává vyniknout různému natočení ploch. Prostor tak působí více plasticky. Desky plní jak funkci akustickou, tak i estetickou. Sedadla včetně stolečků jsou provedeny rovněž v březové překližce a mají látkové čalounění v pískové barvě. Ve stejném odstínu byla vybrána podlaha z přírodního kaučuku. Sál je vybaven 125 sklápěcími křesly a 100 sklápěcími stolky. Řízený inteligentní systém umožňuje ovládat zatemňování roletami, stmívání a zapínání světel čí audio vizuální produkci.

Autorská zpráva

Rekonstrukce interiéru multifunkčního sálu Střední průmyslové školy v Praze na Třebešíně
Autor: IO Studio, s.r.o. – Ing. arch. Luka Križek, Ing. Radek Bláha

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz