Rekonstrukce nákupní galerie Myslbek

Rekonstrukce nákupní galerie Myslbek

Ovocný trh 1096/8, 110 00 Praha 1-Staré Město

(3. 6. 2016) Rekonstrukce bude dokončena v polovině června 2016.

   
 
 
 
 

Rekonstrukce nákupní galerie Myslbek

Nákupní galerie Myslbek letos slaví dvacet let své existence a dárkem, který si nadělila, je celkový remodelling interiéru i exteriéru, o který se stará architektonická kancelář CMC Architects. Rekonstrukce bude dokončena v polovině června 2016 a zákazníci se mimo jiné mohou těšit i na největší skleněnou instalaci ve střední Evropě, kterou speciálně pro tuto pražskou nákupní pasáž navrhl Maxim Velčovský z designérského studia Lasvit.

Celkové pojetí rekonstrukce Myslbeku vychází z dlouholeté tradice pasáží v centru Prahy. V rámci přestavby se design nákupní galerie vrací zpět ke kořenům a dochází k obnově propojení budovy s jejím názvem. Rekonstrukcí projdou oba vstupní portály, které získají nový elegantní facelift a také svítící logo na fasádě průčelí. Nový dynamický a zároveň kompaktní vzhled interiéru zajistí obklady sloupů bílým sklem, zrcadlící podhled a jednotné prezentační plochy pro nájemce.  

Novou dominantou Myslbeku se stane uprostřed pasáže originální světelná instalace Lasvitu, kterou navrhl designér Maxim Velčovský. Více než dvanáct metrů širokou a sedm metrů vysokou impozantní plastiku tvoří téměř sedm set skleněných komponentů, které jsou vyrobené z ručně foukaného hutního skla. Designér Maxim Velčovský se nechal inspirovat centrální dvoranou a dynamikou celého prostoru Nákupní galerie Myslbek a o největší skleněné plastice ve střední Evropě říká:„Instalace znázorňuje křišťálový vír, který je přitahován vnitřním prostorem Myslbeku. Vytvořena je násobením skleněných komponentů, které představují trojrozměrnou simulaci pohybu v prostoru a čase.“

Nové změny v architektonickém a designovém pojetí prostoru Nákupní galerie Myslbek zcela korespondují s portfoliem kvalitních světových značek, které tato pasáž v centru Prahy nabízí již dvacet let.
ngmyslbek.cz
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
50.0862583
14.4244623
Rekonstrukce nákupní galerie Myslbek

Rekonstrukce nákupní galerie Myslbek
Ovocný trh 1096/8
110 00 Praha 1-Staré Město

Komentáře ke článku

 
 
 
 

4. 6. 2016 10:27:02. Re: Rekonstrukce nákupní galerie Myslbek. Jitka

 
 
 
 

4. 6. 2016 10:27:02. Re: Rekonstrukce nákupní galerie Myslbek. Jitka

  První, co mě uhodilo do očí, byla změna české nákupní galerie na anglickou shopping gallery. Takže ne změna, ale opravdu facelift. Je vidět, že nejen vlastník galerie, ale i autor článku, už jsou tak "světoví", že přestávají mluvit česky. Národní buditelé se musí obracet v hrobě.
Kromě tohoto poangličtění, uzavření závětří u vstupu a instalace opravdu pěkného skleněného díla jste žádnou rekonstrukci neukázali.
To uzavření vstupu se mi taky nelíbí. Myslím funkčně. Už Baťa věděl, že zapuštěním získá větší plochu výkladů pro kolemjdoucí, aby je nalákal vstoupit. A taky to bylo místo, kam se schovat před deštěm a necítit se jako nechtěný nenakupující vetřelec uvnitř obchodu. A když se podíváte na původní pražské pasáže, tak jsou to otevřené průchody.
Takže ne, shopping gallery si mě nezískala.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz