Rekonstrukce nákupní galerie Myslbek

Rekonstrukce nákupní galerie Myslbek

(20. 9. 2016) Novou dominantou se stala instalace Lasvitu navržená Maximem Velčovským. 

   
 
 
 
 

Rekonstrukce nákupní galerie Myslbek

Nákupní galerie Myslbek letos slaví dvacet let své existence a dárkem, který si nadělila, je celkový remodelling interiéru i exteriéru, o který se stará architektonická kancelář CMC Architects. Rekonstrukce, která byla úspěšně provedena v průběhu léta, oživila Myslbek mimo jiné o největší skleněnou instalaci ve střední Evropě, kterou speciálně pro tuto pražskou nákupní pasáž navrhl Maxim Velčovský z designérského studia Lasvit.

Celkové pojetí rekonstrukce Myslbeku vychází z dlouholeté tradice pasáží v centru Prahy. V rámci přestavby se design nákupní galerie vrátil zpět ke kořenům a došlo k obnově propojení budovy s jejím názvem. Rekonstrukcí prošly oba vstupní portály, které získaly nový elegantní facelift a také svítící logo na fasádě průčelí. Nový dynamický a zároveň kompaktní vzhled interiéru zajišťují obklady sloupů bílým sklem a jednotné prezentační plochy pro nájemce.

Novou dominantou Myslbeku se stala uprostřed pasáže umístěná originální světelná instalace Lasvitu, kterou navrhl designér Maxim Velčovský. Více než dvanáct metrů širokou a sedm metrů vysokou impozantní plastiku tvoří téměř sedm set skleněných komponentů, které jsou vyrobené z ručně foukaného hutního skla. Designér Maxim Velčovský se nechal inspirovat centrální dvoranou a dynamikou celého prostoru Nákupní galerie Myslbek a o největší skleněné plastice ve střední Evropě říká:„Instalace znázorňuje křišťálový vír, který je přitahován vnitřním prostorem Myslbeku. Vytvořena je násobením skleněných komponentů, které představují trojrozměrnou simulaci pohybu v prostoru a čase.“

Nové změny v architektonickém a designovém pojetí prostoru Nákupní galerie Myslbek zcela korespondují s portfoliem kvalitních světových značek, které tato pasáž v centru Prahy nabízí již dvacet let.
tisková zpráva


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

26. 9. 2016 18:00:31. Re: Rekonstrukce nákupní galerie Myslbek. Ing.arch. Karel Doubner
25. 11. 2017 15:15:12. Re: Re: Rekonstrukce nákupní galerie Myslbek. Pepa

 
 
 
 

26. 9. 2016 18:00:31. Re: Rekonstrukce nákupní galerie Myslbek. Ing.arch. Karel Doubner

  To se to tančí, to se to víří v dobře vytvořeném prostoru autorů Zdeňka Hölzela a Jana Kerela z r. 1996

25. 11. 2017 15:15:12. Re: Re: Rekonstrukce nákupní galerie Myslbek. Pepa

  No nevim venkovni fasad se opravdu hodne nepovedla

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

11. 7. 2021 18:08:40

Re: Bastion Florenc

Sracka

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz