Rekonstrukce obchodního domu Prior v Přerově

Rekonstrukce obchodního domu Prior v Přerově

(6. 2. 2015) (ČTK) - Společnost Prior – obchodní domy zahájí příští týden rozsáhlou rekonstrukci obchodního domu Prior v Přerově, která bude stát zhruba 400 miliónů korun. Dokončena má být v polovině příštího roku. Kvůli opravě bude od pondělí 9. února uzavřeno přilehlé parkoviště. ČTK to sdělila mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová. Autorem návrhu nové podoby obchodního centra je Atelier 8000 (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Rekonstrukce obchodního domu Prior v Přerově

(ČTK) - Společnost Prior – obchodní domy zahájí příští týden rozsáhlou rekonstrukci obchodního domu Prior v Přerově, která bude stát zhruba 400 miliónů korun. Dokončena má být v polovině příštího roku. Kvůli opravě bude od pondělí 9. února uzavřeno přilehlé parkoviště. ČTK to sdělila mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová. Autorem návrhu nové podoby obchodního centra je Atelier 8000 (doplněno Stavbaweb).Současný čtyřpodlažní objekt bude během rekonstrukce snížen a budou odstraněny jeho pozdější přístavby. Nově tak vznikne převážně dvoupodlažní, v části třípodlažní objekt s parkovištěm na střeše, které má nahradit to stávající.
Prior Přerov před přestavbou
Čtyřpodlažní budova přerovského Prioru bude snížena a přístavbou rozšířena na přilehlé parkoviště, kde je plánována stavba obchodní pasáže. „Nově tak vznikne převážně dvoupodlažní a zčásti třípodlažní objekt se střešními parkovacími plochami, které vytvoří náhradu za zabrané parkoviště,“ stojí v oznámení investičního záměru.

V obchodní galerii bude otevřen supermarket a zhruba 60 malých obchodů. „Po rekonstrukci budou zákazníci parkovat na střeše nové galerie, kde bude až 300 míst pro auta,“ uvedla Chalupová.Vizualizece: Atelier 8000
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz