Rekonstrukce OD Ládví

Rekonstrukce OD Ládví

(4. 12. 2018) Autory rekonstrukce jsou  m4 architekti

   
 
 
 
 

Rekonstrukce OD Ládví

Obchodní dům Ládví v Praze 8-Ďáblicích od letošního dubna absolvoval důkladnou rekonstrukci. Jeho vlastník a provozovatel společnost Regata Čechy se držel harmonogramu prací a nový obchodní dům byl opět otevřen veřejnosti v pondělí 3. prosince 2018. Přízemí obchodního domu dominuje již dříve otevřený supermarket Albert, který prošel celkovým remodelingem.

U hlavního vstupu přibyly čtyři menší obchody. Lepší dostupnost prvního patra zajišťují nové eskalátory, výtahy a schodiště pro veřejnost. V prvním patře vznikla nová obchodní pasáž, průchozí skrze celou délku budovy s obchody po obou stranách. Na východním začátku pasáže se připravuje zcela nový food court s velkorysým výhledem na centrální náměstí. V suterénu obchodního domu přibude moderní fitness centrum.

Obchodní dům Ládví je od doby svého otevření jednou z nejdůležitějších budov na sídlišti Ďáblice, dotváří jeho identitu a je jeho poznávacím znamením. Je proto dobře, že se (na rozdíl od některých dalších budov na náměstí) podařilo udržet jeho funkční náplň i vizuální podobu. Pečlivá rekonstrukce je ukázkou, jak bychom se k budovám architektonické éry 60. a 70. let měli chovat – tedy zachovávat hodnotné prvky (jako je třeba keramická fasáda či velkoprostorové prosklení průčelí), účelně využívat přednosti prostorově velkorysých konstrukcí, ale zároveň zajistit standard, odpovídající dnešní době, jako jsou třeba nové eskalátory a sociální zázemí pro veřejnost.

Investor: Regata Čechy, a. s.
Generální projektant rekonstrukce: m4 architekti, s. r. o.
Generální dodavatel stavby: STEP, spol. s r. o.

tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Více informací o přestavbě obchodního domu včetně fotografií původního stavu najdete ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz