Rekonstrukce přednádražního prostoru v Olomouci stavbou Olomouckého kraje 2010

Rekonstrukce přednádražního prostoru v Olomouci stavbou Olomouckého kraje 2010

(25. 3. 2011) Olomouc (21. 3. 2011) – Titulem Stavba roku 2010 Olomouckého kraje v kategorii Stavby dopravní, inženýrské a vodohospodářské se může od minulého týdne pyšnit rekonstrukce přednádražního prostoru v Olomouci. Stavba, kterou pro Statuární město Olomouc realizovala společnost Skanska, významně usnadnila dopravu v této lokalitě a zvýšila bezpečnost a komfort pro odbavování cestujících. Autorem projektu je Stavoprojekt Olomouc.

 
 
 
 

Rekonstrukce přednádražního prostoru v Olomouci stavbou Olomouckého kraje 2010

Olomouc (21. 3. 2011) – Titulem Stavba roku 2010 Olomouckého kraje v kategorii Stavby dopravní, inženýrské a vodohospodářské se může od minulého týdne pyšnit rekonstrukce přednádražního prostoru v Olomouci. Stavba, kterou pro Statuární město Olomouc realizovala společnost Skanska, významně usnadnila dopravu v této lokalitě a zvýšila bezpečnost a komfort pro odbavování cestujících. Autorem projektu je Stavoprojekt Olomouc.


„Děkuji všem kolegům, kteří tuto stavbu realizovali, za výborně provedenou práci. Titul Stavba roku 2010 je oceněním především jejich šikovnosti a profesionality,“
uvedl výkonný ředitel divize Silniční stavitelství Skanska a.s. Michal Reiter.

„Ocenění, které jsme jako město dostali, dokládá, že výběr varianty byl ten nejlepší jak z hlediska výsledku, tak také vynaložených nákladů. Vítězství svědčí také o tom, že Olomouc najímá kvalitní projektanty a vybírá zkušené dodavatele,“ podotkl náměstek primátora Martin Major, který za město cenu přebíral.

 

Celkem se přihlásilo a podmínky soutěže splnilo 48 staveb. Do soutěže se přihlásily stavební firmy, architektonické kanceláře či obce osmačtyřicet staveb, které mezi sebou bojovaly o vítězství v pěti kategoriích: Stavby určené k bydlení, Stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor. Stavby dopravní, inženýrské a vodohospodářské, Stavby technologické a pro průmysl, Rekonstrukce a obnova.

Nejvyšším krajským oceněním se v letošním roce mohou kromě Rekonstrukce přednádražního Prostoru v Olomouci pochlubit novostavby EG Centrum Olomouc – Horní Lán, Centrum sportu a zdraví Olomouc, novostavba provozního areálu T.S.BOHEMIA a.s. a rekonstrukce Zámeckého náměstí – oživení zámeckého areálu Velká Bystřice.

Vyhlášení vítězů 4. ročníku soutěže se uskutečnilo tradičně v rámci stavebního a technického veletrhu Stavotech.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz