Rekonstrukce pokojů v bývalém hotelu

Rekonstrukce pokojů v bývalém hotelu

Český Krumlov

(17. 5. 2019) mar.s architects

   
 
 
 
 

Rekonstrukce pokojů v bývalém hotelu

Hotelové pokoje se nacházejí v bývalém hotelu Měšťák v samém centru Českého Krumlova. Původně tři samostatné gotické domy ze 14. století byly v 50. letech dvacátého století propojeny do jednoho komplexu. Během své další existence pak prošly několika velkými rekonstrukcemi (naposledy v 90. letech), při kterých byla většina původních prvků až na výjimky odstraněna. Takovou výjimku tvoří například „prezidentské apartmá“, ve kterém se dochoval vyřezávaný renesanční trámový strop.
V návrhu jsme se snažili vnést do pokojů opět trochu noblesy, která se z objektů již dávno vytratila a zároveň také něco z původní podoby – dřevěný trámový strop a parketové podlahy. Další materiály a prvky již jsou zcela současné. V koupelnách jsme převážně použili šedou betonovou stěrku, kterou doplňují italské obklady Mutina a baterie v provedení british gold od Fantini.
Zlatá prostupuje celým interiérem: v pokojích na tapetách a na centrálním mosazném svítidle. Nábytek byl vyroben jako atyp z drásaného dubu. Interiér je doplněn šedými blackouty a povlečením.  Černé ocelové prvky šatny a závěsných svítidel firmy Buster and Punch materiálově i barevně vyvažují prostor jako celek.  Součástí návrhu je i pečlivý výběr obrazů.

Autorská zpráva
Foto: Boysplaynice – Jakub Skokan, Martin Tůma

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

27. 5. 2019 10:37:25. Re: Rekonstrukce pokojů v bývalém hotelu. Dana H.

 
 
 
 

27. 5. 2019 10:37:25. Re: Rekonstrukce pokojů v bývalém hotelu. Dana H.

  Pěkné! A ještě k tomu ty vtipně aranžované fotografie ;-))

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz