Rekonstrukce pěší zóny v Trutnově

Rekonstrukce pěší zóny v Trutnově

(4. 6. 2020) Podle vítězného projektu autorů Martina Hájka, Václava Hájka a Lukáše Kemra

   
 
 
 
 

Rekonstrukce pěší zóny v Trutnově

(ČTK) - Město Trutnov zahájí 1. července čtyři roky připravovanou rekonstrukci hlavní městské pěší zóny v Horské ulici. Stavba přijde na 44 milionů korun a stavbaři z litoměřické firmy Gardenline by ji měli udělat do konce června 2021. Na přestavbu pěší zóny jednatřicetitisícové město vypsalo v roce 2017 architektonickou soutěž, kterou z 13 návrhů vyhrál projekt od architektů Martina Hájka, Václava Hájka a Lukáše Kemra. ČTK to řekla mluvčí radnice Michaela Dědková.

Pěší zóna, která vede od historického Krakonošova náměstí po náměstí Republiky, dostane nový povrch ze žulových kamenů, nové veřejné osvětlení, lavičky či odpadkové koše. Obnoven bude i vodní náhon na Svatojanském náměstí. Stavbaři budou muset také přeložit sítě.

Nová podoba Horské ulice by měla zvýhodnit chodce. Architekti měli odstranit místa, na nichž se chodci dostávají do kolize s vozy zásobování a jinou dopravou. "Pěší zóna by neměla plnit jen funkci dopravní, ale i pobytovou, odpočinkovou a reprezentační," uvedl starosta Ivan Adamec (ODS).

Vlastní oprava bude mít dvě etapy. Do první spadá úsek od Krakonošova náměstí po Svatojanské náměstí a zahrnuje i Svatojánské náměstí. Druhá etapa bude postupovat směrem od Svatojanského náměstí podél obchodního domu Máj až k náměstí Republiky. Stavba by měla co nejméně omezit provoz obchodů a restaurací v Horské ulici. Řidiči budou muset počítat s omezeními.

Rekonstrukce pěší zóny je vedle dokončení rekonstrukce venkovního koupaliště největší současnou investicí města. Loni město dokončilo jednu z nejvýznamnějších investic posledních let, středisko volného času pro děti a mládež. Stavba trvala od roku 2017 a přišla téměř na 200 milionů korun.

Doplněno Stavbaweb:

Výsledky architektonické soutěže najdete na stránkách ČKA ZDE.Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz