Rekonstrukce showroomu v Holešovicích

Rekonstrukce showroomu v Holešovicích

(31. 5. 2022) Labor13

   
 
 
 
 

Rekonstrukce showroomu v Holešovicích

Zpřístupnit showroom z ulice a využít prostor s vysokými okny pro expozici designu, která bude viditelná pro všechny kolemjdoucí – takové byly hlavní záměry rekonstrukce a proměny v holešovickém showroomu Konsepti.

Celý projekt dostalo na starosti architektonické studio Labor13, jehož cílem bylo navrhnout stávající prostory tak, aby lépe fungovaly. A právě vstupní prostor se stal tím prvním, který architekti začali řešit. Dosud totiž zákazníci museli do showroomu vstupovat přes dvůr, což bylo komplikované zejména pro ty, kteří přicházeli poprvé.

V prostoru, kde nějakou dobu fungovalo bistro, se v minulosti realizovalo s různými vizemi hned několik architektů. Proto bylo nyní potřeba místo znovu definovat a dát mu novou myšlenku. „Chtěli jsme, aby nový prostor byl multifunkční. Dominuje mu uvítací část se vstupem z ulice, kde je umístěn dvouúrovňový stůl, který slouží nejen jako recepce, ale i jako místo k jednání. Ostatní volně průchozí části jsou čistě prezentační,“ popisuje Albert Pražák z Labor13. 

Cílem architektů bylo vytvořit prostor, který bude neutrální a čistý tak, aby v něm dokonale vynikly vystavované designové prvky různých barev a stylů. Místu dominují jednoduché tvary v základních barvách – bílé hrubé stěny, černé sametové nástěnné desky, či jednoduché vestavěné policové stěny, které jednotlivé prostory oddělují a zároveň se dají použít pro vystavení designových artefaktů. Prostor povznáší podlaha, která je velmi sofistikovaná a nepřehlédnutelná. „Naším cílem bylo pozvednout industriální ráz o stupeň výš, a proto jsme zvolili keramickou dlažbu kovového vzhledu s matnými a lesklými odlesky, kterou jsme nechali na míru vyřezat vodním paprskem. Následně jsme ji poskládali do motivu dřevěné zámecké dlažby,“ popisuje Pražák.


Řešená budova na první pohled budí dojem obytné stavby. Ve skutečnosti jde o bývalou továrnu na kovové zboží, kterou nechal postavit v roce 1911 továrník Jeřábek. A právě historickou stopu chtěli architekti prostoru ponechat. „V interiéru jsou na bílo natřené hrubé cihelné stěny a obnažené stropy, u kterých jsme odstranili stávající nátěry a odhalili jejich betonovou konstrukci. Průmyslové prostředí evokuje i podlaha či kovové prvky, které budou sloužit jako místo pro výstavu designových produktů,“ uzavírá Marek Mach z Labor13.

Tisková zpráva, redakční úpravy

Ateliér: Labor13
Interiérový design: Ivana Kowalski, Ondřej Rusňák
Dokončení projektu: 2022

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2022

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz