Rekonstrukce Šlechtovy restaurace ve Stromovce

Rekonstrukce Šlechtovy restaurace ve Stromovce

(7. 3. 2016) Přesný termín, kdy začne rekonstrukce samotné vily, zatím není jasný.

   
 
 
 
 

Rekonstrukce Šlechtovy restaurace ve Stromovce

(ČTK) - Praha začala s rekonstrukcí Šlechtovy restaurace ve Stromovce a vypsala tendr na odvoz přebytečné zeminy ze zahrady restaurace. ČTK to zjistila z textu výběrového řízení. Vybraná firma odveze přes 2000 metrů krychlových a město by odvoz měl stát maximálně dva miliony korun. Následovat by měla oprava samotné restaurace, která je nyní v havarijním stavu. Památkově chráněná restaurace chátrá už desítky let a její oprava byla v minulosti opakovaně odložena.

"Jsem rád, že už oprava restaurace nejsou jen bohapusté sliby, ale je vidět, že se něco děje. Je to první krok v rámci oprav," řekl radní pro kulturu Jan Wolf (Trojkoalice/KDU-ČSL).

Vybraná firma z areálu restaurace vyveze a uloží na skládku celkem 2100 metrů krychlových přebytečné zeminy. Práce bude muset dokončit nejpozději do 30 dnů od podpisu smlouvy. Praha za odvoz vydá maximálně dva miliony korun, přesná částka ale bude záviset na výsledku řízení.

Odvoz zeminy je prvním krokem při opravě restaurace. Přesný termín, kdy začne rekonstrukce samotné vily, zatím není jasný. "Co se týká opravy restaurace, věřím, že rekonstrukce začne do léta," řekl Wolf.

Opravy památky měly původně vyjít asi na čtvrt miliardy korun. Příliš nákladný projekt ale dostal architekt za úkol zjednodušit, ubude proto nákladných schodišť, výtahů i nadbytečného sociálního zařízení. Nová cena oprav by měla být asi 150 milionů korun.

Budova Šlechtovy restaurace, dříve známá pod jménem Královská dvorana, je kulturní památkou. Jméno nese po posledním majiteli Václavu Šlechtovi. Její nejstarší část pochází z konce 17. století, objekt byl ale dostavěn v polovině 19. století. V roce 1978 a o dva roky později budova vyhořela, od té doby chátrá. Poničila ji také povodeň v roce 2002.

Doplněno Stavbaweb:

Autorem projektu rekonstrukce je atelier Hulec & Špička Architekti.
Reportáž ČT 24 z ledna 2016
Zchátralou budovu ještě před rekonstrukcí si můžete prohlédnout i ZDE.
Co se ve Stromovce změní
Soupis památek: Šlechtova restaurace

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
50.105165
14.41775
Rekonstrukce Šlechtovy restaurace ve Stromovce

Rekonstrukce Šlechtovy restaurace ve Stromovce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz