Rekonstrukce stadionu Štruncovy sady

Rekonstrukce stadionu Štruncovy sady

(12. 1. 2017) Rekonstrukce hlavní tribuny je dokončena, dvě věže jsou hotovy.

   
 
 
 
 

Rekonstrukce stadionu Štruncovy sady

Plzeň dokončila rekonstrukci hlavní tribuny městského sportovního areálu ve Štruncových sadech, jehož fotbalovou část postupně přestavuje od jara 2011. Úpravy, díky nimž dostává jeden z nejmodernějších sportovních areálů v zemi svoji finální podobu, stály zhruba 52,1 milionu korun bez DPH. Kromě opravené tribuny získala Doosan Arena i dva nové objekty, rohové věže Sever a Jih. Věže, jejichž výstavba stála přibližně 90 milionů korun, poskytují zázemí, ubytování, prostory pro fyzioterapii, rehabilitaci i stravování mladých fotbalistů z klubové akademie. Upravenému stadionu dnes požehnal generální vikář Plzeňské diecéze Krzysztof Dędek.

„Jsem přesvědčen, že Plzeň má jeden z nejmodernějších areálů v zemi, jeden z nejkrásnějších sportovních komplexů. Všechny úpravy, které jsme dělali, byly pro to, aby se u nás mohla hrát utkání evropských pohárů i duelů české reprezentace, a současně proto, abychom zajistili komfort a vysoký standard všem sportovním fanouškům,“ řekl primátor Martin Zrzavecký. Celková přestavba stadionu ve Štruncových sadech od roku 2011 včetně rekonstrukce hlavní tribuny vyšla dosud město na 419,5 milionu korun bez DPH.

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře byla nyní dokončena rekonstrukce horní části hlavní tribuny. „Zahrnula úpravu povrchů, výměnu sedaček i zábradlí, rekonstrukci stanoviště pro složky integrovaného záchranného systému, rekonstrukci ochozu směrem do parku,“ přiblížil. Kvůli výstavbě věží došlo k demolici bočních přístupových schodišť na hlavní tribunu.

Součástí projektu bylo i zateplení fasády, rekonstrukce balkonu ve druhém nadzemním podlaží, úprava anglických dvorků hlavní tribuny. „Co se týká úpravy vnitřních prostor hlavní tribuny, tam se rekonstruovala rehabilitační část v prvním patře. Firma také pomocí lamel zakryla ochoz ve směru do parku, upraveny byly plochy mezi hlavní tribunou a fotbalovým hřištěm i ty okolo hlavní tribuny, dělala se také rekonstrukce inženýrských sítí uložených v této ploše,“ doplnil Pavel Šindelář. Zhotovitelem díla byla firma Metrostav, a. s.

Kromě zrekonstruované hlavní tribuny dostal stadion novou tvář ještě díky rohovým objektům – věži Sever a věži Jih. „Jsem velmi rád, že se společnými silami podařilo dokončit rekonstrukci hlavní tribuny i výstavbu nových věží a máme krásný moderní fotbalový stadion, který odpovídá nejpřísnějším měřítkům pro evropský fotbal. Chtěl bych poděkovat městu Plzeň za dlouhodobou spolupráci,“ uvedl prezident FC Viktoria Plzeň Tomáš Paclík.

„Těší nás, že v nově postavených věžích vzniklo špičkové zázemí pro mladé talentované fotbalisty, jejichž výchova a rozvoj jsou nesmírně důležité pro budoucnost klubu,
“ dodal Petr Žitek, předseda výboru Viktoria Plzeň – fotbal, z. s., který zajišťoval výstavbu obou věží z vícezdrojového financování.

Podle zástupců města i Viktoria Plzeň – fotbal, z. s. se investice povedly, průměrná návštěvnost zápasů Viktorie převyšuje deset tisíc diváků a je s velkým náskokem nejvyšší v republice. 
tisková zpráva

Plzeň dokončila opravy fotbalového stadionu, stály půl miliardy
(ČTK) - Více než půl miliardy korun investovala v uplynulých téměř šesti letech Plzeň do kompletní rekonstrukce a dostavby městského fotbalového stadionu ve Štruncových sadech. Dalších zhruba 90 milionů stály dvě rohové věže, které s pomocí státní dotace platil klub FC Viktoria. Při rekonstrukci stadionu se rušila atletická dráha, proto město postavilo atletům nový stadion za dalších víc než 100 milionů korun.

"Co se týká velikosti, je stadion přesně šitý na potřeby města. Z celého Plzeňského kraje sem jezdí lidé za fotbalem a ten stadion je co 14 dnů vyprodaný," řekl dnes novinářům primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) při představení poslední hotové části oprav stadionu. Podle zástupců města i Viktorie se investice povedly, průměrná návštěvnost zápasů klubu převyšuje 10.000 diváků a je s velkým náskokem nejvyšší v republice.

Poslední etapou oprav bylo dokončení rekonstrukce horní části hlavní tribuny. "Zahrnulo to úpravu povrchů, výměnu sedaček i zábradlí, rekonstrukci stanoviště pro složky integrovaného záchranného systému, rekonstrukci ochozu směrem do parku," popsal technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Kvůli výstavbě rohových věží se demolovala boční přístupová schodiště na hlavní tribunu. Součástí poslední fáze projektu bylo zateplení fasády, rekonstrukce balkonu ve druhém nadzemním podlaží. Lamelami se zakryl ochoz směrem do parku, takže se sjednotil celkový vzhled stadionu, rekonstruovaly se inženýrské sítě, doplnil Šindelář.

Fotbalový klub dodržel slib a postavil dvě rohové věže Sever a Jih. V nich je zázemí pro mladé fotbalisty klubové akademie, která navazuje na krajskou fotbalovou akademii, řekl Petr Žitek, předseda výboru spolku Viktoria Plzeň - fotbal, který zajišťoval stavbu věží. Věže poskytují zázemí, ubytování, prostory pro fyzioterapii, rehabilitaci i stravování mladých fotbalistů. Podle majitele klubu FC Viktoria Plzeň Tomáše Paclíka má nyní klub i město jeden z nejmodernějších stadionů v ČR, který odpovídá nejpřísnějším měřítkům pro evropský fotbal a zároveň nabízí špičkové podmínky pro mladé fotbalové naděje.

V prvních etapách, které začaly na jaře 2011, se odstranily původní valy kolem bývalé atletické dráhy a hrací plocha se posunula k hlavní tribuně. Postupně vznikl nový vstup na hřiště pro hráče, dostavěla se jižní, východní a severní tribuna, vybudovala se osvětlení hrací plochy, parkoviště a část vnitřních prostor a hlediště hlavní tribuny.

Konečné náklady na kompletní opravy se proti původním plánům zvýšily. V lednu 2011 zastupitelstvo schválilo, že do oprav stadionu může jít 365 milionu korun a případně dalších 70 milionů do hlavní tribuny, na nový atletický areál bylo původně určeno 67 milionů korun. Atletický stadion nakonec stál 107 milionů a fotbalový stadion celkem 508 milionů korun včetně DPH, vyčíslil primátor.  


Doplněno Stavbaweb:
Informace o stadionu, jeho historii i rekonstrukci najdete na stránkách FC Viktoria Plzeň

Související zprávy:
Oprava fotbalového stadionu ve Štruncových sadech 28.5.2015
Stavba jižní části tribuny na stadionu ve Štruncových sadech je hotova 18.12.2014
Venkovní výstava k historii městského stadionu ve Štruncových sadech 19.8.2013
Fotbalový stadion Štruncovy sady 30.1.2013
Štruncovy sady v Plzni se mění na relaxační areál 28.6.2012
Relax centrum Štruncovy sady 1.8.2011
Štruncovy sady v Plzni 28.3.2011


                         

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

 
 
 
 
49.7500078
13.3852019
Rekonstrukce stadionu Štruncovy sady

Rekonstrukce stadionu Štruncovy sady

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz