Rekonstrukce továrny

Rekonstrukce továrny

Křižíkova a Thámova ulice, Praha - Karlín

(25. 6. 2020) Atelier Konceptual

   
 
 
 
 

Rekonstrukce továrny

Návrh rekonstrukce bývalé průmyslové haly byl veden s cílem zachovat a posílit její industriální charakter a skloubit jej se současným architektonickým tvaroslovím.
Nosná konstrukce třípodlažního domu byla zachována, jedná se o monolitický sloupový trojtrakt s plnými zděnými obvodovými stěnami, železobetonovými stropy a příhradovým zastřešením s proskleným střešním světlíkem. Zachovány jsou také schodiště a výtah.
Dispozice všech podlaží a fasády včetně fasádních otvorů jsme navrhli nově. V interiérech jsme s ohledem na industriální duch Karlína a původní účel budovy kombinocvali tradiční materiály jako beton, ocel a cihla.
Budova je ukryta ve vnitrobloku mezi ulicemi Pernerova, Křižíkova, Thámova a Karlínským náměstím, hned vedle Corso Karlín.
Autorská zpráva
Foto: Josef Neumann

 
Autoři: Ing. arch. Barbora Mluvková, Ing. arch. Michal Petr, Ing. arch. Jana Urbanová, Ing. arch. Šimon Vojtík, Ing. Karel Stejskal, Ing. arch. Ondřej Zámečník

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz