Rekonstrukce usedlosti v Jižních Čechách

Rekonstrukce usedlosti v Jižních Čechách

(18. 7. 2016) Ateliér skvadra

   
 
 
 
 

Rekonstrukce usedlosti v Jižních Čechách

Předmětem rekonstrukce vesnické usedlosti bylo rozšíření její obytné kapacity a zvýšení komfortu pro celoroční využití. Důraz byl kladen na moderní pojetí úprav a citlivý přístup k zachování původních prvků, celkového architektonického rázu a atmosféry. Statek je tradičně uspořádán okolo vnitřního dvora. Tři objekty sestavené do písmene U, uzavřené obvodovou zdí se vstupními vraty.
Ústředním zadáním bylo vytvoření dvou soukromějších a zároveň vzájemně propojitelných obytných jednotek využívaných více generacemi. Samostatnost je vědomě porušena ponecháním jediné kuchyně. Obyvatelé se tak stále potkávají v původní světnici u kamen. Prarodiče využívají spodní úroveň chalupy, rodiče s dítětem podkroví a vestavbu provedenou do křížení chalupy a stodoly. V křížení jsou v přízemí umístěny vstupní hala se schodištěm, šatna, technická místnost, koupelna a dětský pokoj orientovaný prosklením do stodoly a východní zahrady.
V prostoru půdy jsou ložnice s koupelnou, ateliér a galerie, umožňující optické propojení se stodolou. Stodola byla vyčištěna a prosvětlena průhlednými taškami. Náplní stodoly budou dětské hry, rodinné posezení, oslavy a sledování filmů z pódia vzniklého zaizolováním schodiště vedoucího do sklípku pod stodolou. Přízemí jižního drobného objektu má sloužit jako pracovna se samostatnou koupelnou a v části je ponechána zahradní garáž. Půdní prostor bude přestavěn na pokoj pro hosty s vlastní koupelnou a vstupním před prostorem.
Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz