Rekonstrukce vily v Českém Krumlově

Rekonstrukce vily v Českém Krumlově

Český Krumlov

(4. 4. 2018) Pavlíček Hulín architekti

   
 
 
 
 

Rekonstrukce vily v Českém Krumlově

Vila ze třicátých let minulého století se nachází v památkové zóně Českého Krumlova, před rekonstrukcí byla takřka v původním stavu. Z větší části je podsklepena, půda byla nezateplená a nevyužívaná. Dům byl rozdělen na dva byty, stav jeho technického vybavení odpovídalo době vzniku s enormními energetickými nároky na vytápění.
V našem návrhu zůstal exteriér vily zachován, dobré není třeba měnit. Myšlenka „rekonstrukce“ se soustředila na interiér. Ložnice jsou nyní v podlaží na úrovni terénu s minimálním zásahem do současné dispozice, druhé nadzemní podlaží se otevřelo napříč domem a propojilo s podkrovím. Mansardová střecha po zateplení izoluje všechny obytné prostory.

Autorská zpráva
Foto: Šimon Jiráček


Autoři: Jiří Pavlíček, Jaroslav Hulín, Martin Kaftan, Justína Špálková
Užitná plocha: po rekonstrukci 247 m2 + 21,3 m2 garáž +11,9 m2
Zastavěná plocha: 111,00 m2, přístřešek 18,80 m2                          
Plocha pozemku: 639 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz