Rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně

Rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně

(9. 2. 2015) Studii návrhu rekonstrukce stadionu zpracoval architekt František Petr (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně

Studii návrhu rekonstrukce stadionu zpracoval architekt František Petr (doplněno Stavbaweb).Zlínští radní podpořili plán na rekonstrukci zimního stadionu

(ČTK) - Zlínští radní podpořili projekt rekonstrukce tamního zimního stadionu, který patří v české extralize k nejstarším. Majitelem objektu je spolek HC PSG Zlín, který na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy zažádal o dotaci, která by mohla pokrýt až 69 procent nákladů. Ty se odhadují na necelých 500 milionů korun. Radnice by se společně s dalšími partnery na financování podílela, konečné slovo však budou mít zastupitelé, řekl dnes novinářům primátor Miroslav Adámek (STAN).

Souhlas města je podle primátora potřebný k tomu, aby spolek mohl o dotaci zažádat. "Pokud by se město k projektu nepřipojilo, dotaci by prakticky nebylo možné získat," podotkl Adámek. Radnice však měla několik podmínek. "Tou první bylo, že projekt musí být v souladu s územním plánem, což je. Dále například požadujeme, aby bylo možné případný finanční podíl města rozložit do více let," řekl primátor.

Zimní stadion Luďka Čajky by se měl při rekonstrukci propojit s druhou ledovou plochou, která je za stadionem, a sportovní halou v sousedství. Projekt počítá zejména s výraznou změnou interiéru stadionu. "S výjimkou 'kotle' se bude modernizovat celé hlediště, dojít má k rozšíření chodeb, zlepší se přístup k ledové ploše, v plánu je vybudování prstence sky boxů," uvedl mluvčí radnice Zdeněk Dvořák.

V první etapě by měla vzniknout vestavba mezi stadionem a druhou ledovou plochou. "Vznikne zde obslužný koridor s rampami a parkoviště, šatny, restaurace, dojde k propojení ledových ploch," podotkl Dvořák. Následně by se měly stavět nové šatny, vznikne také nová ošetřovna, sociální zařízení i prostor pro zdravotní službu, počítá se také s modernizací zázemí pro fanoušky. Ve třetí etapě by měla vzniknout vestavba mezi stadionem a sportovní halou a podzemní parkoviště. Hotová je již projektová studie, termín zahájení rekonstrukce ještě není znám.

Zimní stadion začal sloužit v roce 1957, v 60. letech byl zastřešen. Pojmenován byl v roce 1990 po obránci Luďkovi Čajkovi, který tragicky zemřel na následky zranění při utkání. S kapacitou 7000 míst je největším sportovištěm ve Zlíně, kromě profesionálních hokejistů zde sportuje také asi 450 dětí.

Doplněno Stavbaweb:

Navrhované etapy rekonstrukce a přístavby ZS Luďka Čajky:
1. etapa – vybudování vestavby mezi ZS Luďka Čajky a PSG Arénou. Vznikne zde obslužný koridor s rampami a parkoviště, šatny, restaurace, dojde k propojení ledových ploch atd.
2. etapa - výstavba šatny hostů, přístavby, mimo jiné vznikne nová ošetřovna, prostor pro zdravotní službu, nová sociální zařízení, kompletní modernizace hlavního objektu, rozšíření chodeb, zlepší se přístup k ledové ploše, modernizace zázemí pro fanoušky a sportovce
3. etapa - vestavba mezi ZS Luďka Čajky a sportovní halou, postaví se prostorné podzemní parkoviště a zvýší se obslužní prostor pro fanoušky, pokladny a vstupy pro fanoušky


 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz