Rekonstrukce zimního stadionu v Jičíně

Rekonstrukce zimního stadionu v Jičíně

 
 
 
 

Rekonstrukce zimního stadionu v Jičíně

Autorem architektonického návrhu rekonstrukce zimního stadionu, který připomíná obrácenou loď s kýlem, je architekt Miloš Mlejnek (BFB studio, s. r. o. Praha) a generálním projektantem Ing. Pavel Bejček (BBD, s. r. o. Praha).


Název akce: Rekonstrukce zimního stadionu v Jičíně
Místo: ul. Kollárova, Jičín
Investor: Město Jičín
Hlavní architekt: BFB studio, Miloš Mlejnek
Termín realizace: 2010
 

Jičín, 21. září 2010. Po 10 letech příprav byla v úterý 21. září zahájena v Jičíně rekonstrukce zdejšího zimního stadionu. Stávající nezastřešené sportoviště, jehož provoz výrazným způsobem ovlivňovalo počasí, nahradí moderní zastřešená ledová plocha.
„Obyvatelé Jičína několikrát v anketách a dotaznících označili modernizaci stadionu za prioritu pro další rozvoj města,“ řekl při slavnostním zahájení rekonstrukce zimního stadionu starosta Jičína Martin Puš. „Po rekonstrukci nebude nový stadion sloužit pouze našemu hokejovému oddílu, ale také neregistrováným hokejistům z Jičínska, pro školy a veřejnost. Mimo hlavní sezónu bude možné areál stadionu využít například pro hokejbal nebo tenis. Počítáme také s využitím stadionu v rámci festivalu Jičín – město pohádky a pro celou řadu kulturně společenských akcí,“ doplnil Puš.

Návštěvníky rekonstruovaného zimního stadionu zaujme konstrukce zastřešení využívající technologie lepených dřevěných vazníků. Autorem architektonického návrhu rekonstrukce zimního stadionu, který připomíná obrácenou loď s kýlem, je Ing. Arch. Miloš Mlejnek (BFB studio s.r.o. Praha) a generálním projektantem Ing. Pavel Bejček (BBD s.r.o. Praha). Vítězem výběrového řízení na dodavatele stavebních prací se stala společnost VCES a.s., která v pondělí 20. září převzala staveniště. „Během 59 týdnů, které máme na realizaci projektu, bude kompletně zdemolována a nově postavena budova se šatnami, sociálním zázemím a restaurací, vybudována nová tribuna s kapacitou 1000 míst a zastřešení. Drobnými úpravami projde také technologický objekt,“ přiblížil plán prací obchodní ředitel společnosti VCES, a. s. Miloš Emmer. „Kromě toho bude vybudováno také nové parkoviště s 53 parkovacími místy,“ uzavřel Emmer.
Financování projektu ve výši 90 milionů korun zajišťuje Město Jičín. Jedná se tak po projektu nového koupaliště Kníže o druhou největší investici v oblasti sportu v Jičíně.

 

 


Zdroj: Tisková zpráva VCES, a. s.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.