René van Zuuk Architects: Dvě sportovní centra v Leidenu

René van Zuuk Architects: Dvě sportovní centra v Leidenu

(8. 4. 2013) Město Leiden chtělo nahradit staré fotbalové zařízení novým komplexem, v němž by fotbalová asociace mládeže VV GOL Sport mohla fungovat odděleně od klubu dospělých hráčů FC Boshuizen.

 
 
 
 

René van Zuuk Architects: Dvě sportovní centra v Leidenu

Město Leiden chtělo nahradit staré fotbalové zařízení novým komplexem, v němž by fotbalová asociace mládeže VV GOL Sport mohla fungovat odděleně od klubu dospělých hráčů FC Boshuizen.

Pavilon 2; v pozadí pavilon 1

Architekt: René van Zuuk Architects
Místo: Boshuizerkade, Leiden, Nizozemí
Autor: René van Zuuk
Tým: Kersten Scheller, Peter Hagelaar, Wulf Oschwald, Javier Paz Taibo
Plocha: 1590 m2
Projekt: 2009
Realizace: 2011-2012Umístění a půdorys pavilonů byly předurčeny urbanistickým návrhem od Buro Sant en Co. Vzhledem k široké škále uživatelů bylo důležité nastolit harmonii v rovnováze mezi těmito dvěma pavilony.

Pavilon 1

První pavilon je věnován fotbalu; v přízemí jsou šatny a v patře jídelna a kancelář. Jídelna má prosklené protější stěny, ta, která se obrací směrem k hřištím, probíhá po celé délce budovy. Protější kratší skleněná stěna vede do ulice a propojuje interiér s blízkým okolím. 

Pavilon 2

V druhém pavilonu dlouhá skleněná fasáda běží podél ulice, tato stěna je také společnou stěnou, za níž se v interiéru odděluje fotbalový klub (FC Boshuizen) od fotbalového svazu mládeže (VV Gol Sport). Zařízení umístěná v přízemí obsluhují oba pavilony.Pavilon 2
Pavilon 2
Pavilon 2
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz