Residence Garden Towers

Residence Garden Towers

Residence Garden Towers, Praha 3

(16. 9. 2016) Autorem projektu jsou architekti společnosti Central Group – Eva Koláčková, Petr Veverka a Zdeněk Frey.

   
 
 
 
 

Residence Garden Towers

Sedm set bytů na jedné adrese, v pětipodlažním podstavci a pěti 18podlažních věžích, se zelení na střešních zahradách, soukromým vnitroblokem a nonstop recepcí s dohledem nad bezpečností nabízí Residence Garden Towers na pražském Žižkově. Největší rezidenční stavba v Česku právě získala začátkem září kolaudační rozhodnutí.

Rezidence nabídne byty 1+kk až 4+kk, z nichž většina bude mít zimní zahradu, balkon nebo terasu. Samozřejmostí je vysoký standard provedení luxusních bytů s dřevěnými podlahami, hliníkovými velkoplošnými okny, designovým skleněným zábradlím nebo třeba klimatizací v bytech v horních podlažích. Součástí projektu bude také nonstop recepce s bezpečnostním kamerovým systémem. 

Součástí stavby jsou tři komerční prostory, které si společnost Central Group ponechá ve vlastnictví a nabízí je pouze k pronájmu provozovatelům osvědčených restauračních konceptů nebo prověřených obchodních řetězců. Součástí stavby je také nové dětské hřiště.    
tisková zpráva, Stavbaweb


Doplněno Stavbaweb:
Rezidenční developer a investor CENTRAL GROUP vybral  v pětikolovém výběrovém řízení na generálního dodavatele společnost Metrostav.
Projekt je největším bytovým areálem v České republice stavěným bez etapizace. Bytový areál Residence Garden Towers byl původně pojmenovaný Residence Central Plaza.
Pozemek pro výstavbu žižkovského projektu koupila firma v roce 2009 i s projektem a povolením na výstavbu kancelářského objektu od společnosti Telefónica. CENTRAL GROUP se však rozhodl projekt kompletně přepracovat na rezidenční využití. Výstavba byla zahájena v dubnu 2014.
Autory projektu jsou architekti Eva Koláčková, Petr Veverka a Zdeněk Frey ze společnosti CENTRAL GROUP.

Central Group: Residence Garden Towers
www.facebook.com/residencegardentowers


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

 
 
 
 
50.083594
14.466571
Residence Garden Towers

Residence Garden Towers
Residence Garden Towers
Praha 3

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz