Residence Garden Towers

Residence Garden Towers

Residence Garden Towers, Praha 3

(16. 9. 2016) Autorem projektu jsou architekti společnosti Central Group – Eva Koláčková, Petr Veverka a Zdeněk Frey.

   
 
 
 
 

Residence Garden Towers

Sedm set bytů na jedné adrese, v pětipodlažním podstavci a pěti 18podlažních věžích, se zelení na střešních zahradách, soukromým vnitroblokem a nonstop recepcí s dohledem nad bezpečností nabízí Residence Garden Towers na pražském Žižkově. Největší rezidenční stavba v Česku právě získala začátkem září kolaudační rozhodnutí.

Rezidence nabídne byty 1+kk až 4+kk, z nichž většina bude mít zimní zahradu, balkon nebo terasu. Samozřejmostí je vysoký standard provedení luxusních bytů s dřevěnými podlahami, hliníkovými velkoplošnými okny, designovým skleněným zábradlím nebo třeba klimatizací v bytech v horních podlažích. Součástí projektu bude také nonstop recepce s bezpečnostním kamerovým systémem. 

Součástí stavby jsou tři komerční prostory, které si společnost Central Group ponechá ve vlastnictví a nabízí je pouze k pronájmu provozovatelům osvědčených restauračních konceptů nebo prověřených obchodních řetězců. Součástí stavby je také nové dětské hřiště.    
tisková zpráva, Stavbaweb


Doplněno Stavbaweb:
Rezidenční developer a investor CENTRAL GROUP vybral  v pětikolovém výběrovém řízení na generálního dodavatele společnost Metrostav.
Projekt je největším bytovým areálem v České republice stavěným bez etapizace. Bytový areál Residence Garden Towers byl původně pojmenovaný Residence Central Plaza.
Pozemek pro výstavbu žižkovského projektu koupila firma v roce 2009 i s projektem a povolením na výstavbu kancelářského objektu od společnosti Telefónica. CENTRAL GROUP se však rozhodl projekt kompletně přepracovat na rezidenční využití. Výstavba byla zahájena v dubnu 2014.
Autory projektu jsou architekti Eva Koláčková, Petr Veverka a Zdeněk Frey ze společnosti CENTRAL GROUP.

Central Group: Residence Garden Towers
www.facebook.com/residencegardentowers


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

 
 
 
 
50.083594
14.466571
Residence Garden Towers

Residence Garden Towers
Residence Garden Towers
Praha 3

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

31. 3. 2023 18:50:36

Re: Re: Re: Novela stavebního zákona nenaplnila svůj možný poten...

Vy si vážně myslíte, že politici nemluví o tom, jak fungují místní municipaity proto, že jsou slepí? To snad ne. Vždyť jsou to titíž lidé. Proč myslíte, že ustoupili tlaku obcí na ponechání obecných stavebních úřadů pod kuratelou samosprávy? Prý že by k nim měli lidi dál - ale ty úřady tam přece měly zůstat jako pobočky. Jenže politici v parlamentu přece nemohou říct politikům z obcí, že jejich jediný argument pro zrušení centrálního úřadu je lež. Ó pardon, zapomněla jsem na druhý: obce by ztratily vliv. Ale na co vlastně, když tak vehementně tvrdí, že do výkonu státní správy nezasahují. Místo toho by přece stačilo přidat jednoduchou větu, že obec je na svém území vždy dotčeným orgánem. A mohla by si třeba jako dotčený orgán hlídat soulad s územním plánem, který si sama schválila. To by bylo krásné - hned by se snížil počet úředníků státní správy :-) Jinak souhlasím, že za tabulkový plat se na úřad odborníci shánějí těžko. A pak se ještě musí rozloučit s kreativitou, kterou by stavebníci tak chtěli, protože úředník prostě smí jen to, co má v zákoně. A co si budeme povídat, ten je každou novelou horší a horší. Bylo by to krásné, kdyby už ministerstva přestala vymýšlet další a další úkoly, zákazy a příkazy, hlídání tohohle a támhletoho, a místo toho začala likvidovat nepotřebné předpisy. Bez toho přece nikdy nemůže dojít k tolik slibovanému snížení byrokracie.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz