Restaurace Avocado Gang

Restaurace Avocado Gang

Křižíkova 72, Praha 8 - Karlín

(20. 11. 2019) Mimosa architekti

   
 
 
 
 

Restaurace Avocado Gang

Avokádo je skvělé syrové jen tak nebo upravené na 100+1 způsob
Je zdravé, ale také útočí na žlučník
Výrazně barevné i „pastelově“ tlumené
Stejný měl být Avocado gang, kde avokádo najdete snad ve všem s výjimkou destilátů – a i to jen před jejich zkoktejlováním.


První avokádová restaurace v Praze vznikla v přízemí nárožního činžovního domu na Lyčkově náměstí. Jednoduchý podélný prostor restaurace nabízí 9,3 m dlouhý stůl s 22 místy k sezení v jeho středu a dalšími místy podél stěn. Otevřená kuchyň umožňuje každému hostu potvrzení čerstvosti jeho brunche. Pestré barvy stolu jsme odvodili od výrazné barevnosti avokáda a jídel z něj připravených. „Nebarvy“ ve škále šedivé jsou pozadím pestrých objektů – ať jsou jimi stůl, židle kolem něj nebo – a především – jídla zde servírovaná.
Stůl tvoří masivní smrkové hranoly profilu 160 x 100 mm na podnožích z žárově zinkované oceli. Smrk jsme v interiéru použili také v podobě lazurované biodesky. Žárově zinkovaná ocel je tu ve formě podnoží dalších stolů, židlí, světel, obkladu podélné stěny oddělující část pro hosty a zázemí restaurace, umyvadlech a na dalších prvcích. Celek doplňuje cementová podlahová stěrka a světle šedá malba. Dost prostoru každopádně zůstává pro avokádo samotné – ať už v očekávatelné podobě guacamole nebo avokádových lívanců se slaninou.
Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice


 

Myšlenky proudí, sny se zdají. Bez skutečných lidí by se ale vyplnit nemohly. Avocado gang je sen plný barev, chutí, tvarů, nadšení, bláznovství a bláznivosti. Restaurace. První avokádová restaurace v Praze. Společná práce skvělých lidí.
Kořeny se z avokádové pecky derou pomalu. Nenápadně. A trochu nejistě. Zprvu si toho hlavního, který razí cestu, ani nevšimnete. A najednou je ve skleničce pořádný chuchvalec větších i menších kořenů. Jistí je malý stvol. A když rostlina vzkvétá a roste, raší, pyšní se a dychtí, může se na kořeny spolehnout. Tvoří ten nejlepší základ, co to vzpurné mládí může mít. Proces nikoliv nepodobný otevření restaurace. Podobnost mezi Avocado Gangem a „obyčejnou“ peckou, díky níž se zrodí čirá krása, je vlastně absolutní.
Pracovali jsme na restauraci dlouhé měsíce před otevřením. Pomalu. Nenápadně. Jo, někdy i nejistě. Hledali jsme, zkoušeli, rozrůstali se v myšlenkách, radovali se, těšili, pokorně budovali pevné základy, abychom pak světu mohli říct: máme to, můžeme růst. Můžeme se zazelenat!
Karolina Konečná


Klient: Karolina Konečná
Autor: Studio Mimosa architekti – Petr Moráček; spoluautor Kateřina Fryzelková
Spolupracovali: Jitka Boková – malířka, Radek Rytina – grafika, Julius Hejnal – hlavní dodavatel, Jiří Kurel – zámečnické práce, Jiří Diviš – truhlářské práce
Užitná plocha: 106 m2

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz