Restaurace Padowetz

Restaurace Padowetz

(20. 12. 2013) Interiér nového restaurantu Padowetz vznikala ve spolupráci s architektem Davidem Markem z DL Studia (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Restaurace Padowetz

Interiér nového restaurantu Padowetz vznikala ve spolupráci s architektem Davidem Markem z DL Studia (doplněno Stavbaweb).V brněnském paláci Padowetz po šesti letech otevřela restaurace

(ČTK) - Po šesti letech se dnes znovu otevřela hostům restaurace Padowetz ve stejnojmenném brněnském paláci naproti hlavnímu nádraží, který je kulturní památkou. Místo zakouřeného nonstop lokálu tam vznikla restaurace s moderním vzhledem a více než 200 místy. Po dvou týdnech zkušebního provozu jsou prý lidé zatím spokojení, řekl ČTK provozovatel Jan Nováček. Rekonstrukce restaurace si podle něj vyžádala miliony korun.

Budovu od roku 2010 vlastní společnost Lebona. Odkoupila ji od společnosti Red Group, jejímž původním záměrem bylo obnovit luxusní hotel z 19. století. Kvůli finanční krizi a podmínkám na trhu z velkolepého plánu sešlo. V dalších prostorách jsou proto nadále kanceláře jako před rokem 2007, kdy se museli všichni nájemci vystěhovat.

Interiér restaurace navrhl architekt David Marek. "Chtěli jsme takovou restauraci, která zapadne do domu a která bude poskytovat hostům vedle chuťových i vizuální zážitky. Zároveň jsme nastavili ceny tak, aby k nám mohl přijít každý a chceme nabídnout kvalitní jídlo i pivo. Na případné další doplňky či úpravy si počkáme až po delší době podle toho, jaké budou reakce hostů," uvedl Nováček.

Rekonstrukce restaurace trvala rok. "Bylo to dost náročné, protože interiér byl otlučený až na cihly a nebylo tu nic. Navíc není jendoduché dostat do staré budovy například topení či vzduchotechniku podle současných požadavků," řekl Nováček.

Brňané tak mohou chodit po letech do jedné z tradičních historických restaurací. Už dříve byly opraveny a znovu otevřely například Stopkova plzeňská pivnice v České ulici či Pivnice U čápa na Obilním trhu.

Palác Padowetz stojí u nádraží už od roku 1839, tedy roku, kdy do Brna přijel z Vídně první vlak. Původně se hotel jmenoval U císaře rakouského, nechal jej postavit podnikatel a statkář Lorenz Padowetz a na svou dobu poskytoval zámožným lidem luxusní ubytování. Hotel s kavárnou fungovaly až do roku 1939. Po válce budovu provozovaly různé národní podniky a hotel se změnil na kancelářské prostory. Kulturní památka se dostala do soukromých rukou v kuponové privatizaci, která začala v roce 1992.

Doplněno Stavbaweb:
Rozhovor s autorem interiéru restaurace Padowetz naleznete v článku Nově otevřený restaurant Padowetz pohledem architekta.
Fotografie interiéru i kuchyně naleznete na stránkách restaurantu ZDE.
DL Studio
zdroj foto: Restaurant PADOWETZ

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz