Restaurace, terasa a fitness v Kotvě

Restaurace, terasa a fitness v Kotvě

Praha 1

(19. 10. 2015) ARCHITEKTURA s.r.o.

   
 
 
 
 

Restaurace, terasa a fitness v Kotvě

Restaurace na terase obchodního domu Kotva v Praze vychází z temného genia loci budovy. Industriálně-tesařský svět pergol, nábytku, schodišť a dětských prolézaček navazuje na střešní krajinu objektu, který představuje kontroverzní, ale výraznou architekturu uprostřed historické zástavby. Snažili jsme se málo měnit, málo dodat, spíše očistit a repasovat konstrukce hexagonálních hřibovitých stropů a oživit střechu s krásným a neobvyklým pohledem na Staré Město.
Kombinace syrových betonových konstrukcí a tmavého dřeva tvoří charisma restaurace, která je specializována na výjimečné typy piva. Bar, pergoly se zatahovacími plachtami, květinové zábradlí a hmatatelná blízkost věží kostela sv. Jakuba...
Fitness o patro níže rozšiřuje nabídku služeb a zábav obchodního domu. Interiér pracuje s přírodními prvky, materiály a barvami a po svém uvedení do provozu se stal vyhledávaným a mondénním místem. Bar je z litého neupraveného betonu, dřevěná podlaha v otevřené ploše zvětšuje prostor. Vedle samotného fitka je též taneční sál.
Autorská zpráva

 
Místo: obchodní dům Kotva, Praha 1
Autor: ARCHITEKTURA s.r.o. - David Kraus, Veronika Fričová, Zdeněk Dohnálek, Valéria Polakovičová
Klient: T-Anker/Fitness Kotva
Program: restaurace, fitness, služby a zázemí
Podlažní plocha: 2 800 m2

Projekt byl publikován v časopise Stavba 3/2015, str. 44-47

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2014

 
 
 
 
50.0878334
14.4210489
Restaurace, terasa a fitness v Kotvě

Restaurace, terasa a fitness v Kotvě
Praha 1

Komentáře ke článku

 
 
 
 

26. 10. 2015 08:22:39. Re: Restaurace, terasa a fitness v Kotvě. Jitka

 
 
 
 

26. 10. 2015 08:22:39. Re: Restaurace, terasa a fitness v Kotvě. Jitka

  Restaurace na terase obchodního domu Kotva nabídla příjemné posezení i v letošním parném létě. Výhled na střechy Starého Města je ojedinělý (a dojem nekazí ani jídelníček a obsluha nebo "cenová skupina"). Bylo by skvělé, kdyby tímto způsobem nabídly veřejnosti své terasy i další obchodní nebo multifunkční domy. Nebo alespoň ty, které to měly v původních projektech - Bílá labuť, Máj, Tančící dům.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz