Restaurace, terasa a fitness v Kotvě

Restaurace, terasa a fitness v Kotvě

Praha 1

(19. 10. 2015) ARCHITEKTURA s.r.o.

   
 
 
 
 

Restaurace, terasa a fitness v Kotvě

Restaurace na terase obchodního domu Kotva v Praze vychází z temného genia loci budovy. Industriálně-tesařský svět pergol, nábytku, schodišť a dětských prolézaček navazuje na střešní krajinu objektu, který představuje kontroverzní, ale výraznou architekturu uprostřed historické zástavby. Snažili jsme se málo měnit, málo dodat, spíše očistit a repasovat konstrukce hexagonálních hřibovitých stropů a oživit střechu s krásným a neobvyklým pohledem na Staré Město.
Kombinace syrových betonových konstrukcí a tmavého dřeva tvoří charisma restaurace, která je specializována na výjimečné typy piva. Bar, pergoly se zatahovacími plachtami, květinové zábradlí a hmatatelná blízkost věží kostela sv. Jakuba...
Fitness o patro níže rozšiřuje nabídku služeb a zábav obchodního domu. Interiér pracuje s přírodními prvky, materiály a barvami a po svém uvedení do provozu se stal vyhledávaným a mondénním místem. Bar je z litého neupraveného betonu, dřevěná podlaha v otevřené ploše zvětšuje prostor. Vedle samotného fitka je též taneční sál.
Autorská zpráva

 
Místo: obchodní dům Kotva, Praha 1
Autor: ARCHITEKTURA s.r.o. - David Kraus, Veronika Fričová, Zdeněk Dohnálek, Valéria Polakovičová
Klient: T-Anker/Fitness Kotva
Program: restaurace, fitness, služby a zázemí
Podlažní plocha: 2 800 m2

Projekt byl publikován v časopise Stavba 3/2015, str. 44-47

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2014

 
 
 
 
50.0878334
14.4210489
Restaurace, terasa a fitness v Kotvě

Restaurace, terasa a fitness v Kotvě
Praha 1

Komentáře ke článku

 
 
 
 

26. 10. 2015 08:22:39. Re: Restaurace, terasa a fitness v Kotvě. Jitka

 
 
 
 

26. 10. 2015 08:22:39. Re: Restaurace, terasa a fitness v Kotvě. Jitka

  Restaurace na terase obchodního domu Kotva nabídla příjemné posezení i v letošním parném létě. Výhled na střechy Starého Města je ojedinělý (a dojem nekazí ani jídelníček a obsluha nebo "cenová skupina"). Bylo by skvělé, kdyby tímto způsobem nabídly veřejnosti své terasy i další obchodní nebo multifunkční domy. Nebo alespoň ty, které to měly v původních projektech - Bílá labuť, Máj, Tančící dům.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz