Retro byt

Retro byt

Olomouc

(24. 1. 2018) Petra Gajdová

   
 
 
 
 

Retro byt

Byt 1+kk se nachází v developerském projektu nedaleko centra Olomouce. Zajímavým prvkem, který se do jeho prostoru promítnul, byla hmota komína původní výtopny. Oblá stěna a obdiv investorky k interiérovým prvkům doby minulé určily podobu interiéru.
Cílem návrhu bylo vyřešit úložné prostory formou vestavného nábytku v chodbě a vytvořit kuchyňský kout. Interiér jsme ponechali vzdušný, doplněný solitérními kusy nábytku. Výběr solitérů probíhal částečně v běžné obchodní síti, majitelka bytu se sama podílela na vyhledávání původních prvků z šedesátých let (jídelní stůl, židle, křeslo) a na jejich repasování. Prostorná koupelna s oknem dovolila umístit do místnosti vanu i sprchový kout, pračku a sušičku.
Materiálové řešení je jednotné, bílé plochy korespondují s dekorem dubu na podlaze a v podobě dubové dýhy na dílčích částech nábytku. Solitéry nesou z části původní barevnost, ve výběru látek na nové čalounění jsme byly s investorskou odvážnější.

Autorská zpráva
Foto: Martin Cenkl


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2014

 
 
 
 
49.5937780
17.2508787
Retro byt

Retro byt
Olomouc

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz