Revitalizace areálu Sokolovny v Rokycanech

Revitalizace areálu Sokolovny v Rokycanech

(6. 11. 2020) Jednofázová architektonicko–urbanistická soutěž o návrh byla vyhlášena

   
 
 
 
 

Revitalizace areálu Sokolovny v Rokycanech

Předmětem architektonické soutěže je řešení areálu bývalé Sokolovny v Rokycanech – budova č.p. 208 na p.č.st. 600 v k.ú. Rokycany. Architektonicko-urbanistickým řešením by mělo vzniknout nové kulturní centrum města.
Soutěž byla zahájena dne 29. 10. 2020.
Termín odevzdání soutěže: 15. 3. 2021 

 
Sokolovna prošla v minulém století postupným rozvojem, který je přítomný v současném stavu nejstarší budovy a v jejích rekonstrukcích a přístavbách. Je na soutěžících, jaký zvolí přístup na škále od demolice a následné novostavby po citlivou rekonstrukci a implementaci funkčních požadavků.

Cílem soutěže je získat kvalitní architektonický návrh splňující požadavky na maximální využitelnost kulturního centra pro široké spektrum akcí pro různě velké publikum. Zároveň je také nutné navrhnout reprezentativní prostor, který bude dobře reflektovat novou společenskou energii v jádru města. Řešená lokalita má velký potenciál v kulturně-společenském životě města. Návrh bude podkladem pro zpracování navazující projektové dokumentace.

Návrhy bude posuzovat porota, jejíž odborné, nezávislé části předsedá architekt Radek Dragoun. Závislou část poroty tvoří tři zástupci vedení města.

Vítěz soutěže získá 800 000 korun, autor návrhu na druhém místě dostane 600 tisíc, třetí v pořadí pak o dvě stě tisíc korun méně. Návrhy neoceněné, které přinesou pozoruhodné dílčí podněty a řešení, můžou případně dostat odměnu ve výši 200 000 korun.

Více informací najdete na rokycany.cityupgrade.cz
tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz