Revitalizace centrálního náměstí sídliště Ďáblice u metra Ládví

Revitalizace centrálního náměstí sídliště Ďáblice u metra Ládví

(22. 9. 2017) Přeměna prostoru u metra C Ládví začne v březnu 2018

   
 
 
 
 

Revitalizace centrálního náměstí sídliště Ďáblice u metra Ládví

(ČTK) - Přeměna prostoru u stanice metra C Ládví začne v březnu příštího roku. Původně měla začít do konce letošního roku. Zpoždění způsobil chybějící souhlas rytířského řádu křížovníků, kterým patří jeden z pozemků. Neúplná je také dokumentace nutná pro dopravní podnik (DPP). ČTK to dnes řekl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD). Na Ládví má být nově upravené náměstí, prostor pro trhy nebo kašna.

"Problém není v tom, že by křížovníci s přeměnou nesouhlasili, ale v tom, že potřebují souhlas z Říma, tento proces je bohužel zdlouhavý," řekl Petrus. Chybějící souhlas brání radnici získat územní rozhodnutí a stavební povolení.

Další problémy radnice řeší s neúplnou dokumentací pro DPP v souvislosti s metrem. "Je potřeba doplnit ještě některé dokumenty," řekl starosta.

V říjnu letošního chce úřad podle Petruse vypsat tendr, v němž bude hledat stavební firmu, která úpravu prostoru provede. "Byl bych rád, kdyby samotná stavba začala v březnu 2018. Do té doby bych rád, aby se na Ládví vrátily farmářské trhy," řekl Petrus.

U stanice metra vznikne nové velké náměstí, na kterém budou pořádány kulturní akce, pak i malé náměstí nebo místo pro trh. Postavena tu bude kašna, vysázena nová zeleň a vztyčen památník architekta přilehlého sídliště Viktora Tučka. V první fázi přestavby vznikne velké náměstí. Náklady na přestavbu ještě nejsou dány, předběžně ale radnice počítá s asi 40 miliony korun bez DPH.

Doplněno Stavbaweb:
Kolektiv architekta Jana Hendrycha se na základě výběrového řízení stal zpracovatelem projektové dokumentace revitalizace centrálního náměstí sídliště Ďáblice u metra Ládví. Jejich vítězný návrh je založen na jasném rozdělení tohoto veřejného prostoru na plochy s různými charaktery a funkcemi. Tento princip je podpořen použitím různých typů materiálového řešení, zeleně, použitého mobiliáře a svítidel.
Více ZDE.

Související články:
Rekonstrukce prostoru u centra Krakov  24.1.2017
Ládví – centrum sídliště Ďáblice  8.3.2016
Nová podoba centra Ládví  8.10.2015
Ideová soutěž na Centrum současného umění Ládví  26.6.2008

                         

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

 
 
 
 
50.126926
14.469577
Revitalizace centrálního náměstí sídliště Ďáblice u metra Ládví

Revitalizace centrálního náměstí sídliště Ďáblice u metra Ládví

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz