Revitalizace Letního stadionu v Pardubicích

Revitalizace Letního stadionu v Pardubicích

(25. 10. 2021) Projekt má být dokončen začátkem roku 2023

   
 
 
 
 

Revitalizace Letního stadionu v Pardubicích

Zástupci společnosti PORR a.s. představili členům zastupitelstva statutárního města Pardubice finální vizualizace projektu Revitalizace letního stadionu. Společnost byla v rámci veřejné soutěže vybrána jako generální zhotovitel tohoto projektu, který byl zadavatelem zadán metodou Design&Build.


Parametry vítězného návrhu převyšují podmínky Fotbalové asociace ČR FAČR pro I. ligu ČMFS a Pardubice se budou moci zároveň pochlubit nejmodernějším sportovním stadionem splňujícím podmínky Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) pro stadiony kategorie 3.

Důležitou součástí zadávacího řízení byla povinnost zhotovitele zpracovat Dokumentaci pro změnu stavby před jejím dokončením. Tento významný milník v realizaci projektu byl ze strany zhotovitele v těchto dnech splněn a Žádost o vydání změny stavby před jejím dokončením byla předložena dotčeným orgánům ke schválení. 

Dosavadní průběh realizace projektu
V dubnu 2021 společnost PORR převzala staveniště a započala s realizací zajišťovacích a bouracích prací na stávající západní tribuně. Západní tribuna je památkově chráněným objektem pocházejícím z roku 1930 a její vzhled bude do podoby roku 1930 rehabilitován. V návrhu je především počítáno s obnovou vysokého sloupového vzhledu a rozmístěním oken. Z důvodu nutnosti zachování nosného sloupového systému a střechy stávající tribuny, musely být bourací práce prováděny s velkou opatrností a z velké části ručně, což je časově velmi náročné. Zároveň byly realizovany pod neustálým přísným dohledem statiků a geodetů stavby. V tuto chvíli probíhají především práce na ztužení nosných konstrukcí a bourací práce jsou před dokončením.

Nejbližšími významnými termíny v další realizaci projektu jsou, po odsouhlasení změny stavby před jejím dokončením, práce na nových tribunách. Konkrétně zhotovitel zahájí práce na hlubinném založení nových tribun pomocí velkoprůměrových pilot (listopad 2021) a začne se stavbou samotných tribun, které jsou navrženy jako železobetonová prefa konstrukce (prosinec 2021). 

Věříme, že i všechny následující fáze realizace tohoto náročného projektu budou dokončovány dle sjednaného harmonogramu a město Pardubice se bude moci na začátku roku 2023 pochlubit stadionem hodným prvoligového klubu s lokací přímo v centru města.

Přestavba letního stadionu:
Projekt: Návrh a výstavba stadionu
Rozsah služeb: Desing & Build
Klient: Statutární město Pardubice
Dodavatel: PORR a.s.
Zahájení stavby: 04/2021
Ukončení stavby: 01/2023

Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz