Revitalizace Náměstí a přilehlé ulice Mostní ve Valašském Meziříčí

Revitalizace Náměstí a přilehlé ulice Mostní ve Valašském Meziříčí

(22. 10. 2013) (ČTK) - Radnice ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku chce upravit své náměstí, zejména mu vrátit historickou podobu, kterou však doplní moderní prvky. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Renata Votrubová. S návrhem seznámil minulý týden veřejnost architekt Jan Albrecht.

 
 
 
 

Revitalizace Náměstí a přilehlé ulice Mostní ve Valašském Meziříčí

(ČTK) - Radnice ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku chce upravit své náměstí, zejména mu vrátit historickou podobu, kterou však doplní moderní prvky. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Renata Votrubová. S návrhem seznámil minulý týden veřejnost architekt Jan Albrecht.


Na náměstí by se měly srovnat jednotlivé plochy do jedné úrovně, aby bylo bezbariérové. Návrh počítá také se sjednocením mobiliáře a jeho umístěním do stínu stromů i s rozlišením použité dlažby podle účelu dané plochy. Měly by přibýt nové lampy veřejného osvětlení, lavičky a stojany na kola. V plánu je také oprava přilehlé Mostní ulice.

"Snažili jsme se o co nejmenší zásahy v nějakých rozumných ekonomických rozměrech, ale zároveň o kvalitní vyřešení parteru centrálního prostoru města," uvedl Albrecht.

Opravu náměstí řeší radnice už dva roky. Studie revitalizace zpracovávaly čtyři autorské kolektivy, město se rozhodlo spolupracovat s Albrechtem. Studii nyní posoudí vedení města. Pokud bude přijata, začne se připravovat projekt a určovat cena stavebních prací.

Doplněno Stavabweb:
ValMez_Regenerace Náměstí_Jan Albrecht_08_13.pdf (.pdf, 23.76 MB)
„Stav náměstí je v dnešní době v podstatě vyhovující. O co jsme se snažili je navrátit ho do nějaké historické podoby, odstranit zásahy, které považujeme za nevhodné, což je hlavně výškové rozdělení mezi plochami, aby náměstí mohli používat lidé bezbariérově. Snažili jsme se o co nejmenší zásahy v nějakých rozumných ekonomických rozměrech, ale zároveň o kvalitní vyřešení parteru centrálního prostoru města,“ řekl o své studii architekt Jan Albrecht.

(doplněno Stavbaweb - zdroj: Jak může vypadat náměstí ve Valašském Meziříčí?

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.