Revitalizace Obecního dvora na Starém Městě

Revitalizace Obecního dvora na Starém Městě

(6. 3. 2013) Developer Obecního dvora, společnost Around Inside, postupuje dále s jeho revitalizací a proměnou území na projekt vysokostandardního rezidenčního bydlení. Nový design, navržený celosvětově uznávaným španělským architektem Ricardo Bofillem ve spolupráci s místním architektonickým studiem TaK, získal územní rozhodnutí. Společnost Around Inside právě zahájila prodej apartmánů v tomto prestižním projektu v srdci Prahy. Obecní dvůr nabídne 12 luxusních rezidencí, soukromý areál plný zeleně, podzemní parkoviště určené výhradně pro rezidenty, nepřetržitou službu recepce a nejnovější bezpečnostní technologie.

 
 
 
 

Revitalizace Obecního dvora na Starém Městě

Developer Obecního dvora, společnost Around Inside, postupuje dále s jeho revitalizací a proměnou území na projekt vysokostandardního rezidenčního bydlení. Nový design, navržený celosvětově uznávaným španělským architektem Ricardo Bofillem ve spolupráci s místním architektonickým studiem TaK, získal územní rozhodnutí. Společnost Around Inside právě zahájila prodej apartmánů v tomto prestižním projektu v srdci Prahy. Obecní dvůr nabídne 12 luxusních rezidencí, soukromý areál plný zeleně, podzemní parkoviště určené výhradně pro rezidenty, nepřetržitou službu recepce a nejnovější bezpečnostní technologie.Revitalizovaný Obecní dvůr je určený pro zájemce s vysokými nároky na bydlení, ve kterém převažuje individuální styl nad masovou produkcí. Mezi standardy projektu patří například prostorná ložnice s koupelnou a šatnou, designová kuchyň na míru, soukromá sauna, vířivka jacuzzi a tělocvična. Majitelé rezidencí si mohou vybrat z několika designů interiéru. Osobní styl bydlení dotvoří tým interiérových designérů, kteří každý prostor upraví podle individuálních přání klienta. Pro zajištění co nejlepšího výběru materiálů a technologií pro klienta spolupracuje developer s dodavateli těch nejkvalitnějších produktů.

Velikost rezidencí začíná na 131 m2, největší z nich nabídne plochu 412 m2. Cena za metr čtvereční začíná na 140 000 Kč bez DPH. Všem obyvatelům Obecního dvora bude k dispozici prostorný areál dvora s udržovanou zelení o velikosti více než 1300 m2. Jedinečnost Obecního dvora spočívá v kombinaci nejvyššího standardu bydlení a jeho bohaté historie. Přesto, že se areál nachází přímo v srdci historického centra, je oázou soukromí a ideálním místem pro rodinné bydlení.

Obecní dvůr se nachází v části Starého Města Na Františku a lemují ho ulice Kozí, U Milosrdných a U Obecního dvora. Dřívější komplikované vlastnické vztahy a v posledních letech také ekonomická krize způsobily, že nyní jsou již exteriéry i interiéry budov v havarijním stavu. Historie souboru tří barokních a jedné klasicistní budovy se začala psát v 15. – 18. století. Budovy téměř zázrakem unikly demolici, která v Praze probíhala v rámci tzv. pražské asanace v 19. a 20. století s cílem radikálně přestavět a zmodernizovat centrum města. Po celou dobu existence budov bylo jejich využití primárně provozního rázu. Byly zde například stáje pro obecní koně, zázemí hasičů, technické služby nebo zázemí pro sanitní vozy nedaleké nemocnice Na Františku. V srpnu 2002 areál zasáhla povodeň a od té doby jsou budovy prázdné.

Právě pohnutý osud Obecního dvora a jeho historickou a architektonickou hodnotu si dobře uvědomují současní majitelé - společnost Around Inside, jež projekt koupila v červenci roku 2011. „Od zahájení prací na projektu jsme velmi dbali na komunikaci s obyvateli okolních budov. Těší nás, že k revitalizaci tohoto výjimečného místa vyjadřují velmi pozitivně a vítají, že se do areálu, který dlouho chátral, vrátí život,“ říká Catherine Nardin, jednatelka Around Inside.
tisková zpráva

Související články:


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz