Revitalizace území areálu Perla 01 v Ústí nad Orlicí

Revitalizace území areálu Perla 01 v Ústí nad Orlicí

(26. 7. 2018) MS plan s. r. o.

   
 
 
 
 

Revitalizace území areálu Perla 01 v Ústí nad Orlicí

Od celku k detailu.
Měřítko území odpovídá měřítku města.
Různorodá funkční skladba.
Nové příležitosti.


Město Ústí nad Orlicí je osudem podobné mnoha městům takové velikosti. Průmyslová revoluce rozvinula potenciál města. Podnikatelský talent rodiny Harnychů zde dokázal vytvořit stabilní podnik, který dal práci většině obyvatel a byl hnací silou rozkvětu města. Po ukončení jeho provozu začal areál chátrat a stal se problematickou částí města. Dnes již opuštěný areál Perla 01 pro město nemusí nutně představovat pouze problém, ale především příležitost a novou výzvu.

V atelieru MS plan potenciál průmyslového brownfieldu v centru města vnímají jako velkou příležitost změnit a zlepšit možnosti fungování města. V revitalizovaném areálu by podle návrhu mělo vzniknout informační centrum s turistickým zázemím, nová městská galerie, dům dětí a mládeže, uměleckoprůmyslová střední škola, polyfunkční sál se zázemím Městského úřadu, výstavní a přednáškové prostory i parkovací zázemí. Nová Perla 01 poskytne revitalizované prostory i pro rozvoj podnikání. Vizí města je samozřejmě vznik nových bytových objektů. Z nepropustného průmyslového brownfieldu se během několika následujících let stane unikátní a funkční součást města s odkazem na bohatou historii.

Projekt atelieru MS plan počítá se zapojením Perly 01 do struktur veřejné i dopravní sítě města. Další cíle zahrnují nové veřejné plochy pro setkávání obyvatel jako parky, náměstí, aleje, ale i obchodní ulice. Hlavním záměrem je zbořit „bariery“, které opuštěný areál představuje, otevřít ho a zpřístupnit obyvatelům města a zároveň zachovat exkluzivitu i industriální charakter bývalé Perly 01. 
AUTORSKÁ ZPRÁVA

ZADAVATEL: Město Ústí nad Orlicí
ZPRACOVATEL: MS plan s.r.o.
INVESTOR: Město Ústí nad Orlicí

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz