Rezidence Drahobejlova

Rezidence Drahobejlova

(7. 11. 2013) Polyfunkční dům na křížení ulic Drahobejlova a U svobodárny v Praze Libni s komerčními plochami v parteru.

 
 
 
 

Rezidence Drahobejlova

Polyfunkční dům na křížení ulic Drahobejlova a U svobodárny v Praze Libni s komerčními plochami v parteru.


lokalita: Praha 9, ulice Drahobejlova
investor: Palmer Capital
architekt: ABM architekti
počet bytů: 86 bytů v dispozicích 1+kk, 2+kk, 3+kk, 4+kk,
mezonety: (39-140m2)
zahájení výstavby   IV. čtvrtletí 2012 - listopad
předpokládaná kolaudace III. čtvrtletí 2014
generální dodavatel stavby: BAU-STAV a.s.
celková investice: 240 mil. Kč

Rezidence Drahobejlova v Praze vstupuje do své další fáze. V listopadu bude dokončena hrubá stavba. K nastěhování pro nové obyvatele tak bude dle plánu připravena na konci léta 2014.

Za projektem stojí ABM architekti, kteří společně s developerem Palmer Capital nabízí v Rezidenci DRAHOBEJLOVA architektonicky zajímavě řešený koncept bydlení, typický především vystupujícími arkýři. Tato hmota je usazena na podnož obchodního parteru, ukončena římsou a ustupujícími podlažími. Toto klasické trojdělení je základem pro lehkou nepodbízivou eleganci budovy, podtrženou velkorysým rozsahem prosklených ploch. Dvůr je oživen pavilonem mezonetových bytů a ozeleněným zastřešením dvorního parkingu.

Rezidence DRAHOBEJLOVA nabízí zájemcům o nové bydlení celkem 86 bytových jednotek - od 1+kk 39,3 m2 až po střešní mezonetové byty s prostornými terasami až 184,8 m2. Byty jsou orientovány jak do ulice, tak klidného vnitrobloku a každý má k dispozici lodžii nebo terasu. Třípokojové byty jsou orientovány na obě strany. Kromě luxusních mezonetů 4 + kk v pavilonu jsou další mezonety s terasami a širokým výhledem do okolí zřízeny v ustupující nástavbě v 8. a 9. NP. Zajímavostí tohoto projektu jsou byty 1+kk v nadstandardní velkosti od 39 do 68 m2, které může jejich majitel přizpůsobit svým aktuálním potřebám a požadavkům na bydlení. Z bytu pro jednoho či pár pak může za pár let jednoduchými úpravami přizpůsobit prostor pro rodinné bydlení.
tisková zpráva, li


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz