Rezidence Drahobejlova

Rezidence Drahobejlova

(7. 11. 2013) Polyfunkční dům na křížení ulic Drahobejlova a U svobodárny v Praze Libni s komerčními plochami v parteru.

 
 
 
 

Rezidence Drahobejlova

Polyfunkční dům na křížení ulic Drahobejlova a U svobodárny v Praze Libni s komerčními plochami v parteru.


lokalita: Praha 9, ulice Drahobejlova
investor: Palmer Capital
architekt: ABM architekti
počet bytů: 86 bytů v dispozicích 1+kk, 2+kk, 3+kk, 4+kk,
mezonety: (39-140m2)
zahájení výstavby   IV. čtvrtletí 2012 - listopad
předpokládaná kolaudace III. čtvrtletí 2014
generální dodavatel stavby: BAU-STAV a.s.
celková investice: 240 mil. Kč

Rezidence Drahobejlova v Praze vstupuje do své další fáze. V listopadu bude dokončena hrubá stavba. K nastěhování pro nové obyvatele tak bude dle plánu připravena na konci léta 2014.

Za projektem stojí ABM architekti, kteří společně s developerem Palmer Capital nabízí v Rezidenci DRAHOBEJLOVA architektonicky zajímavě řešený koncept bydlení, typický především vystupujícími arkýři. Tato hmota je usazena na podnož obchodního parteru, ukončena římsou a ustupujícími podlažími. Toto klasické trojdělení je základem pro lehkou nepodbízivou eleganci budovy, podtrženou velkorysým rozsahem prosklených ploch. Dvůr je oživen pavilonem mezonetových bytů a ozeleněným zastřešením dvorního parkingu.

Rezidence DRAHOBEJLOVA nabízí zájemcům o nové bydlení celkem 86 bytových jednotek - od 1+kk 39,3 m2 až po střešní mezonetové byty s prostornými terasami až 184,8 m2. Byty jsou orientovány jak do ulice, tak klidného vnitrobloku a každý má k dispozici lodžii nebo terasu. Třípokojové byty jsou orientovány na obě strany. Kromě luxusních mezonetů 4 + kk v pavilonu jsou další mezonety s terasami a širokým výhledem do okolí zřízeny v ustupující nástavbě v 8. a 9. NP. Zajímavostí tohoto projektu jsou byty 1+kk v nadstandardní velkosti od 39 do 68 m2, které může jejich majitel přizpůsobit svým aktuálním potřebám a požadavkům na bydlení. Z bytu pro jednoho či pár pak může za pár let jednoduchými úpravami přizpůsobit prostor pro rodinné bydlení.
tisková zpráva, li


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz