Rezidence E – Nová Karolina II

Rezidence E – Nová Karolina II

(7. 2. 2022) CAMA Architekti

   
 
 
 
 

Rezidence E – Nová Karolina II

Bytový dům se nachází v centru Ostravy, v sanovaném areálu bývalé koksovny Karolina. Je součástí 2. etapy výstavby New Karolina Residential. Dům E uzavírá východní nároží bloku realizovaného v předchozích etapách výstavby. Má tři schodišťové sekce s 5, 2 a 4 nadzemními podlažími. V suterénu jsou situovány vstupní prostory, garáže, sklepy a technické místnosti. Střední, nejnižší schodišťovou sekci zabírají kanceláře. Byty jsou navrženy v různých standardech a velikostech.


Objem nadzemních podlaží má půdorysný tvar L. Hmota objektu je výrazně tvarována s akcentovaným nárožím. Štítové stěny jsou z důvodu zachování vyhovujícího denního osvětlení terasovitě ustoupeny. Suterén tvoří výraznou travertinem obloženou podnož s předzahrádkami.

Členitou formu sceluje provedení fasády. Hlavním motivem je střídání lodžií a fasád s francouzskými okny. V kombinaci se skleněnými panely dům získal plastický, téměř skulpturální charakter.

V rámci projektu byla řešena dopravní i technická infrastruktura, městský parter a sadové úpravy veřejných prostranství.

Autorská zpráva

Investor: New Karolina Residential Development II s.r.o.
Autoři: David Chromík, Jindřich Brož, Jiří Kacíř; polupráce Veronika Jugová, Jan Švestka, Josef Váně, David Straka
Generální dodavatel: GEMO a.s.
Podlažní plocha: 6042 m2
Obestavěný prostor: 19 105 m3
Počet bytů: 35

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

9. 2. 2022 21:06:07. Re: Rezidence E – Nová Karolina II. Jitka

 
 
 
 

9. 2. 2022 21:06:07. Re: Rezidence E – Nová Karolina II. Jitka

  A co děti, mají si kde hrát?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz