Rezidence E – Nová Karolina II

Rezidence E – Nová Karolina II

(7. 2. 2022) CAMA Architekti

   
 
 
 
 

Rezidence E – Nová Karolina II

Bytový dům se nachází v centru Ostravy, v sanovaném areálu bývalé koksovny Karolina. Je součástí 2. etapy výstavby New Karolina Residential. Dům E uzavírá východní nároží bloku realizovaného v předchozích etapách výstavby. Má tři schodišťové sekce s 5, 2 a 4 nadzemními podlažími. V suterénu jsou situovány vstupní prostory, garáže, sklepy a technické místnosti. Střední, nejnižší schodišťovou sekci zabírají kanceláře. Byty jsou navrženy v různých standardech a velikostech.


Objem nadzemních podlaží má půdorysný tvar L. Hmota objektu je výrazně tvarována s akcentovaným nárožím. Štítové stěny jsou z důvodu zachování vyhovujícího denního osvětlení terasovitě ustoupeny. Suterén tvoří výraznou travertinem obloženou podnož s předzahrádkami.

Členitou formu sceluje provedení fasády. Hlavním motivem je střídání lodžií a fasád s francouzskými okny. V kombinaci se skleněnými panely dům získal plastický, téměř skulpturální charakter.

V rámci projektu byla řešena dopravní i technická infrastruktura, městský parter a sadové úpravy veřejných prostranství.

Autorská zpráva

Investor: New Karolina Residential Development II s.r.o.
Autoři: David Chromík, Jindřich Brož, Jiří Kacíř; polupráce Veronika Jugová, Jan Švestka, Josef Váně, David Straka
Generální dodavatel: GEMO a.s.
Podlažní plocha: 6042 m2
Obestavěný prostor: 19 105 m3
Počet bytů: 35

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

9. 2. 2022 21:06:07. Re: Rezidence E – Nová Karolina II. Jitka

 
 
 
 

9. 2. 2022 21:06:07. Re: Rezidence E – Nová Karolina II. Jitka

  A co děti, mají si kde hrát?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz