Rezidence Eliška, nejvyšší obytná budova v ČR, má 93,6 metru

Rezidence Eliška, nejvyšší obytná budova v ČR, má 93,6 metru

(16. 5. 2013) (ČTK) - Stavba bytového domu Rezidence Eliška v pražských Vysočanech, který je s 93,6 metru nejvyšší čistě bytovou budovou v Česku, dosáhla svého nejvyššího bodu. Rezidence na křižovatce ulic Freyova a Ocelářská má 25 nadzemních pater. Její neobvyklá výška je mimo jiné výsledkem jednání s městskou částí Praha 9, která chtěla v tomto území vytvořit výškovou dominantu. Měla by se tím opticky kompenzovat rozlehlost nedaleké O2 areny.
Autorem projektu Rezidence Eliška je architekt Ivan Sládek se svým atelierem ARX studio (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Rezidence Eliška, nejvyšší obytná budova v ČR, má 93,6 metru

(ČTK) - Stavba bytového domu Rezidence Eliška v pražských Vysočanech, který je s 93,6 metru nejvyšší čistě bytovou budovou v Česku, dosáhla svého nejvyššího bodu. Rezidence na křižovatce ulic Freyova a Ocelářská má 25 nadzemních pater. Její neobvyklá výška je mimo jiné výsledkem jednání s městskou částí Praha 9, která chtěla v tomto území vytvořit výškovou dominantu. Měla by se tím opticky kompenzovat rozlehlost nedaleké O2 areny.
Autorem projektu Rezidence Eliška je architekt Ivan Sládek se svým atelierem ARX studio (doplněno Stavbaweb).

Rezidence Eliška a panorama Prahy - pohled na jihozápad

Absolutní výškový rekord mezi tuzemskými budovami drží od letošního dubna brněnský AZ Tower vysoký 111 metrů. O dva metry překonal do té doby nejvyšší kancelářskou budovu City Tower na pražském Pankráci.

Zástupce investora dnes novinářům řekl, že většina z takřka tří stovek bytů v Rezidenci Eliška je prodaná. "Dosud jsme prodali už 220 bytů z 282, které jsme uvolnili do nabídky," řekl předseda představenstva společnosti Rezidence Eliška Vladimír Lederer. Bytů je v domě celkem 355, zbývající jsou určené k pronájmu. Jde hlavně o ty v nižších patrech, které mají výhled na okolní tovární haly.

Stavba začala v říjnu 2011, skončit by měla letos v říjnu či listopadu. Součástí domu bude parkoviště pro 130 aut, 99 garáží v suterénu, fitness centrum, kavárna, nonstop recepce a další služby včetně například kadeřnictví. Bytový dům postavila společnost Metrostav.

Související články:
Rezidence Eliška - nejvyšší bytový dům v Česku 13.3.2012

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz