Rezidence Červený dvůr

Rezidence Červený dvůr

K Červenému dvoru 3440/10, Praha 10 – Strašnice

(10. 2. 2022) MS architekti

   
 
 
 
 

Rezidence Červený dvůr

Architektura rezidence dotváří charakter lokality, kde se nacházejí převážně prvorepublikové vily. Dům má tři kompaktní podlaží, na která navazují ustoupené čtvrté a páté patro s terasami. Kolemjdoucího osloví elegantním, ale zároveň přívětivým výrazem. Tvarosloví rezidence podporuje barevné řešení fasád: ustoupená vrchní podlaží jsou oddělena tmavým odstínem hnědé barvy od celistvé světlé hmoty prvních tří podlaží. Červený dvůr vyrůstá z rozmanité zahrady členěné na předzahrádky bytů v prvním nadzemním podlaží. Nejbližším sousedem je stoletý libanonský cedr připomínající dávno zaniklou barokní usedlost, podle které nese název nová rezidence i celá lokalita.


Novostavba nabízí 15 energeticky pasivních, vzdušných a prosvětlených bytů a garážová stání v podzemním podlaží. O zdravé vnitřní prostředí se stará systém řízeného větrání a rekuperace tepla. K ohřevu teplé vody slouží tepelné čerpadlo nové generace, zajišťující ohřev vody pomocí tepla z odváděného vzduchu z jednotlivých bytů. Vzniklé odpadní teplo je tak využito podruhé.
 
Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
50.0818702
14.4851727
Rezidence Červený dvůr

Rezidence Červený dvůr
K Červenému dvoru 3440/10
Praha 10 – Strašnice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

12. 2. 2022 10:29:55. Re: Rezidence Červený dvůr. Jitka

 
 
 
 

12. 2. 2022 10:29:55. Re: Rezidence Červený dvůr. Jitka

  Redakci: tak jednou jste mě navnadili, že už máte šotka zkroceného, ale že by byly Strašnice v Chabech?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz