Rezidence Červený dvůr

Rezidence Červený dvůr

K Červenému dvoru 3440/10, Praha 10 – Strašnice

(10. 2. 2022) MS architekti

   
 
 
 
 

Rezidence Červený dvůr

Architektura rezidence dotváří charakter lokality, kde se nacházejí převážně prvorepublikové vily. Dům má tři kompaktní podlaží, na která navazují ustoupené čtvrté a páté patro s terasami. Kolemjdoucího osloví elegantním, ale zároveň přívětivým výrazem. Tvarosloví rezidence podporuje barevné řešení fasád: ustoupená vrchní podlaží jsou oddělena tmavým odstínem hnědé barvy od celistvé světlé hmoty prvních tří podlaží. Červený dvůr vyrůstá z rozmanité zahrady členěné na předzahrádky bytů v prvním nadzemním podlaží. Nejbližším sousedem je stoletý libanonský cedr připomínající dávno zaniklou barokní usedlost, podle které nese název nová rezidence i celá lokalita.


Novostavba nabízí 15 energeticky pasivních, vzdušných a prosvětlených bytů a garážová stání v podzemním podlaží. O zdravé vnitřní prostředí se stará systém řízeného větrání a rekuperace tepla. K ohřevu teplé vody slouží tepelné čerpadlo nové generace, zajišťující ohřev vody pomocí tepla z odváděného vzduchu z jednotlivých bytů. Vzniklé odpadní teplo je tak využito podruhé.
 
Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
50.0818702
14.4851727
Rezidence Červený dvůr

Rezidence Červený dvůr
K Červenému dvoru 3440/10
Praha 10 – Strašnice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

12. 2. 2022 10:29:55. Re: Rezidence Červený dvůr. Jitka

 
 
 
 

12. 2. 2022 10:29:55. Re: Rezidence Červený dvůr. Jitka

  Redakci: tak jednou jste mě navnadili, že už máte šotka zkroceného, ale že by byly Strašnice v Chabech?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz