Rezidence Martinů

Rezidence Martinů

Bohuslava Martinů, Brno

(24. 4. 2015) Autoři: Tomáš Rusín, Ivan Wahla

   
 
 
 
 

Rezidence Martinů

Bytový dům vychází z architektonických tradic zástavby Masarykovy čtvrti, kde moderní architektura respektuje roštovou urbanistickou strukturu. Situovaný je podélně s ulicí Bohuslava Martinů, respektuje uliční čáru a uzavírá proluku. Má tři komunikační jádra, jež jsou na severní straně akcentovaná věžemi ze sklobetonu. Na jižní stranu se objekt otevírá souvislou řadou lodžií, traktovaných různou hloubkou fasády. Objekt je usazen na ozeleněnou terasu vytvářející další z fasád domu. Pod terasou jsou umístěna podzemní garážová stání, v jižní hraně terasy byly navrženy jednostranně orientované mezonetové řadové domy s předzahrádkami.

Hlavní vchody do objektu jsou ze severní strany, v přízemí je zádveří se vstupem do haly, k výtahu a na schodiště. V typickém patře jsou na podestě umístěny tři byty 1+kk, 3+kk a 4+kk. Jejich obytný prostor s kuchyňským koutem je orientovaný k jihu, navazuje na něj lodžie či terasa. Ze společné střední haly jsou přístupné ložnice, samostatné wc, koupelna a šatna.

Fasády jsou opatřeny omítkou a nátěrem lomenou bílou minerální barvou, okenní otvory lemují masivní travertinové desky, které byly použity i na dělicích příčkách lodžií. Vstupní haly jednotlivých vchodů jsou obloženy leštěným červeným travertinem, schodišťové stupně pak leštěným vápencem.
Autorská zpráva


Bytový  dům Rezidence Martinů

Místo: Brno, ulice Bohuslava Martinů
Stavebník: BM Bytový dům a.s.
Projektant: Atelier RAW s. r. o. – doc. Ing. arch. Tomáš Rusín, doc. Ing .arch. Ivan Wahla, spolupráce Ing. arch. Lukáš Vágner

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

 
 
 
 
49.1989935
16.5749507
Rezidence Martinů

Rezidence Martinů
Bohuslava Martinů
Brno

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz