Rezidence Na Plachtě

Rezidence Na Plachtě

(5. 11. 2014) V Hradci Králové vznikne nová čtvrť. Autorem projektu je Hradecká projekční a developerská kancelář.

 
 
 
 

Rezidence Na Plachtě

V Hradci Králové vznikne nová čtvrť. Autorem projektu je Hradecká projekční a developerská kancelář.

Bytový soubor s názvem Rezidence Na Plachtě vznikne v sousedství areálu společnosti Petrof v blízkosti oblíbené odpočinkové zóny — lesoparku Na Plachtě.

Hradec Králové se může těšit na novou čtvrť s kvalitním moderním bydlením. Bytový soubor s názvem Rezidence Na Plachtě vznikne v sousedství areálu společnosti Petrof v blízkosti oblíbené odpočinkové zóny – lesoparku Na Plachtě. Částečně uzavřený komplex bytových domů s výhledem do chráněného území vyroste na dlouhodobě nevyužívané skladovací ploše dříve patřící společnosti Petrof.
Plánovaný bytový soubor Rezidence Na Plachtě v Hradci Králové
„Areál Rezidence Na Plachtě si dává za cíl nabídnout příjemné městské bydlení s bonusem citlivého zakomponování bytových domů do parkových ploch v jejich přímém okolí,“ říká Ing. Martin Kubišta ze společnosti Rezidence Na Plachtě, která je investorem projektu.

Dokončení první etapy výstavby – 47 bytů v jednom čtyřpodlažním bytovém domě a dvou viladomech – je plánováno na rok 2016. Výstavba by měla začít v dubnu 2015.

„Chceme se odlišit kromě promyšlených dispozic všech bytů také moderní, současně ale přátelskou architekturou domů i komplexním uvažováním např. o okolí bytových domů, které by mělo být dle našeho názoru chápáno jako plnohodnotné doplnění jejich rezidenční funkce a ne jen jako volný prostor mezi nimi,“ dodává Martin Kubišta.

Rezidence Na Plachtě, s. r. o., realizuje bytovou výstavbu v oblasti Hradce Králové poprvé, nicméně její tým má rozsáhlé zkušenosti s výstavbou pražských bytových komplexů, jako jsou např. Zelené Město v Praze 3 či Prague Marina v Praze 7. Projektový tým má za sebou rozvoj i jiných rozsáhlých nemovitostních projektů, např. obchodní centrum Centrum Krakov, Galerie Harfa či aktuální The Prague Outlet u pražského mezinárodního letiště Václava Havla.
tisková zpráva
 

Plánovaný bytový soubor Rezidence Na Plachtě v Hradci Králové
 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz