Rezidence Oliva

Rezidence Oliva

Praha 4 - Michle

(29. 3. 2021) A69 – architekti s.r.o.

   
 
 
 
 

Rezidence Oliva

Koncern PASSERINVEST zahájil počátkem letošního roku výstavbu nového rezidenčního objektu se 72 byty – Rezidence Oliva. Architektonicky výjimečný dům vyrůstá v blízkosti Parku Brumlovka v rezidenční části Prahy 4 – Michli. Dokončení výstavby je plánováno na konec roku 2022. Spolu s tímto projektem vznikne v sousedství také menší objekt s názvem Olivka, který nabídne prostory pro mateřskou školu, kavárnu s venkovním posezením a výstavu unikátního modelu železnice.

Nový komorně pojatý rezidenční objekt nabídne moderní bydlení v lokalitě s plnou občanskou vybaveností i skvělou dopravní dostupností a zároveň s dostatečným klidem a soukromím díky parkům a okolní zeleni. Architektonický návrh ateliéru A69 – architekti evokuje tvar plodu olivovníku, olivy, podle níž získal objekt své jméno. Srdcem domu bude velkorysé atrium se zelení, prosklenou střechou a panoramatickými výtahy, které zároveň vytvoří přirozený potkávací prostor pro obyvatele domu.

„Fasáda z neprůhledných, avšak průsvitných skleněných panelů v kombinaci s matným skleněným zábradlím zajistí uživatelům domu vysokou míru soukromí při pobytu na lodžii a zároveň neubere nic ze světelného komfortu v bytech. Soukromé venkovní prostředí bytů půjde ruku v ruce se společenským aspektem vnitřního prostoru domu, který nabídne vzdušný prosvětlený prostor obložený dřevem doplněný o vnitřní zahradu se stromy obohacující trasu domem k bytu. Cesta společnými prostorami domu se tak stane zážitkem, nikoliv jen každodenní nutností,“ popisuje vizi domu Boris Redčenkov, autor architektonického návrhu z ateliéru A69 – architekti.

Objekt o osmi nadzemních a třech podzemních podlažích nabídne celkem 72 bytů a nebytové prostory v přízemí. Byty mají dispozice od 1+kk po 4+kk a plochu od 32 do 119 m2. Součástí každého z nich je lodžie nebo terasa, prostorný sklep a jedno z celkem 84 parkovacích míst v podzemním parkingu. Podrobné informace k jednotlivým bytům, standardům, lokalitě i potřebné kontakty jsou k dispozici na webových stránkách projektu rezidenceoliva.cz. Zájemci o bydlení si také mohou předem domluvit schůzku v Showroomu Rezidence Oliva, který se nachází v obchodní pasáži budovy Brumlovka (Vyskočilova 1100/2, Praha 4).

Nejen rezidentům bude k dispozici sousední objekt Olivka, který poskytne potřebné zázemí pro Park Brumlovka a nabídne prostory pro mateřskou školu, kavárnu s venkovním posezením, a především výstavu unikátního modelu železnice, prostírajícího se na ploše 112 m2, který věrně zobrazuje území části Švýcarských Alp. S výstavbou obou objektů – Olivy i Olivky dojde ke zvelebení i okolního veřejného prostoru, přibude městská zeleň a zpříjemní se průchodnost lokalitou.

„Naším cílem je vytvářet ze zdejší lokality plnohodnotnou městskou čtvrť. Lidé zde najdou bydlení, práci, školu a školku pro své děti, parky, dětská hřiště a sportoviště i obchody a služby. O celou čtvrť navíc neustále pečujeme, modernizujeme ji a zpříjemňujeme pravidelnou výsadbou zeleně či budováním nových veřejných prostranství. Mimo to nabízíme i řadu zajímavých kulturních, sportovních i vzdělávacích akcí, které jsou široké veřejnosti k dispozici zcela zdarma. Smyslem naší práce je, aby tu lidé pracovali a bydleli rádi. Děkuji Pánu Bohu, že zde můžeme realizovat architektonicky tak výjimečný projekt, který rozšíří nabídku komfortního bydlení na Brumlovce,“ shrnuje Radim Passer, zakladatel a CEO Passerinvest Group, a.s.

Základní informace o projektu Rezidence Oliva:
- Atraktivní lokalita u Parku Brumlovka ohraničená ulicemi Hodonínská, Michelská a Pod Dálnicí, Praha 4 – Michle
- 72 bytů s lodžií nebo terasou
- Plocha bytů od 32 m2 do 119 m2.
- Dispozice bytů 1+kk až 4+kk
- 8 nadzemních a 3 podzemní podlaží
- 84 parkovacích stání v podzemním parkingu
- Nebytové jednotky v přízemí objektu
- Dokončení výstavby: 4Q 2022
- Kontakty: www.rezidenceoliva.cz; e-mail: info@rezidenceoliva.cz


tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

 
 
 
 
50.0482913
14.4569886
Rezidence Oliva

Rezidence Oliva
Praha 4 - Michle

Komentáře ke článku

 
 
 
 

29. 3. 2021 19:21:21. Re: Oslunění. Lea Nardová

 
 
 
 

29. 3. 2021 19:21:21. Re: Oslunění. Lea Nardová

  Prosila bych o informaci, jak se autoři vyrovnali s normovým osluněním na čistá sever orientovaných bytů. Nebo už tento požadavek neplatí? Je to důležité vědět, aby developeři a jejich architekti věděli, co je v této zemi možné. Děkuji.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz