Rezidenční areál Koivu Zličín

Rezidenční areál Koivu Zličín

(23. 3. 2016)  Jedenáct nízkoenergetických domů s celkem 154 byty vyroste ve dvou etapách podle projektu společnosti Loxia.

   
 
 
 
 

Rezidenční areál Koivu Zličín

Finský developer YIT postaví na pražském Zličíně nový rezidenční areál, který již tradičně ponese finský název a nabídne bydlení ve finském stylu. Jedenáct nízkoenergetických domů s celkem 154 byty vyroste ve dvou etapách. Projekt má územní rozhodnutí i stavební povolení. V dubnu začne YIT stavět první etapu, jejíž dokončení plánuje na podzim roku 2017.

Nízkopodlažní domy Koivu Zličín navazují na vilovou zástavbu starého Zličína. Projekt se nachází v blízkosti ulic Vratičová a Křivatcová. V rámci první etapy vznikne pět domů se 70 byty v dispozicích 2 + kk až 4 + kk o velikostech 43 až 103 m². K většině přízemních jednotek budou patřit předzahrádky a několik bytů v nejvyšších podlažích bude mít velkou terasu. K ostatním náleží balkóny. V podzemním podlaží budou umístěna parkovací stání, sklepní kóje a kočárkárny. Domy vyrostou v blízkosti dvou rybníků a v obklopení březového háje. Bříza, která je finským národním stromem, dala tak i jméno projektu – koivu = bříza.

„Řešení čtyřpodlažních domů zapadá do konceptu našich projektů inspirovaných severskou architekturou, jež se vyznačuje funkčností, střídmostí a čistými liniemi. Jednoduché, elegantní rysy staveb podtrhnou u všech objektů ploché střechy s atikou. Fasády budou mít probarvené omítky a kvalitní zateplení, které spolu s nízkoenergetickým standardem zajistí majitelům výrazné úspory na vytápění,“ uvádí Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.

Druhá etapa, která se začne stavět letos v srpnu, doplní rezidenční areál o dalších šest domů v dispozicích 1 + kk až 5 + kk. Architektonické řešení pochází z dílny společnosti Loxia.
Koivu Zličín
tisková zpráva


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz