Rezidenční bydlení Zahrady Nad Rokytkou II

Rezidenční bydlení Zahrady Nad Rokytkou II

 
 
 
 

Rezidenční bydlení Zahrady Nad Rokytkou II

Zahrady Nad Rokytkou II je nová a celkově již čtvrtá etapa rezidenčního bydlení v lokalitě okolí říčky Rokytky v Praze 9-Vysočanech. Sedm šestipodlažních domů přinese celkem 282 bytů jak s předzahrádkami, tak s prostornými terasami. Autorem projektu této etapy je pražský atelier Loxia.Celek vytváří novou rezidenční čtvrť, doplněnou množstvím parkových ploch. Moderní byty jsou v nabídce od startovacích 1+kk až po rodinné 4+kk a doplňují je parkovací stání v suterénu domu.
V devíti etapách je naplánovaná výstavba téměř 2 000 bytů. Projekt po dokončení výstavby nabídne nejen uzavřené objekty poskytující potřebnou míru soukromí, ale i otevřené městečko s velkým množstvím parkových ploch, dětským hřištěm
a cyklostezkou. Ta propojí celou čtvrť s centrem města i s jeho periferiemi. Součástí projektu nové čtvrti je také vytvoření nové a podpora stávající infrastruktury. Proto přímo Nad Rokytkou vzniknou základní a mateřská škola, sportovní centrum a ulice U Elektry projde renovací.
První etapa „Zahrady nad Rokytkou“ se novým obyvatelům předávala v létě 2008, do druhé rezidenční etapy „Dvůr nad Rokytkou“ se noví majitelé nastěhovali v průběhu léta 2009. Kolaudace třetí etapy, Rezidence nad Rokytkou, jejímž architektem je architektonický ateliér LOXIA, proběhla v dubnu 2012. III. etapa zahrnuje pět domů o šesti podlažích, v nichž je celkem 200 bytů od 1+kk o velikosti od 30 m2 až po 4+kk přes 100 m2. Každý má vlastní terasu, u přízemních bytů ji nahrazují oblíbené předzahrádky. Autorem projektu této etapy je opět pražský atelier Loxia.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.