Rodinné domy Dobříš

Rodinné domy Dobříš

Dobříš

(14. 10. 2019) Boq architekti

   
 
 
 
 

Rodinné domy Dobříš

Koncept: Jednoduché krychle doplněné předsazenou dřevěnou konstrukcí. Semknutá, účelná dispozice využívající výhledů do krajiny. To je developerský projekt Za Větrníkem Dobříš.
Tři dvojdomy vznikly jako první etapa lokality. Šest jednotek, které vytvářejí základ rozvíjející se části města Dobříš.

Dispozice: Vstupní část, na kterou navazuje šatna, toaleta a pracovnapokoj hosta, která vede do obytného prostoru s kuchyní a jídelnou. V horním podlaží se nacházejí dva pokoje s koupelnou a dále samostatné rodičovské křídlo s ložnicí, šatnou a koupelnou.
Pracujeme se vztahem interier/exterier, téměř každá místnost v domě má výstup ven na terasu či balkon.

Kostka v kostce
Jak zajistit soukromí obyvatelům dvojdomů uvnitř rozvíjející se lokality? Signifikantním prvkem celého projektu je předsazená ocelová konstrukce s dřevěnou výplní, která plní hned několikero funkcí. Konstrukce je vůči hlavní obytné kostce předsazena a výrazně pootočena, takže vytváří skrytá zákoutí pro uložení zahradního náčiní, dále přispívá k odstínění vnitřních prostor. A hlavně vytváří druhotný plášť, bariéru, která zajišťuje majitelům daleko větší soukromí.

Autorská zpráva
Foto: Alexandra Timpau


Autor: Boq architekti s.r.o. – Miroslav Stach, Jana Stachová

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz