Rodinné domy Kateřinky

Rodinné domy Kateřinky

(31. 7. 2023) CAMA Architekti

   
 
 
 
 

Rodinné domy Kateřinky

Nedaleko Liberce, v krásné přírodě s nádhernými výhledy na okolní kopce, byly navrženy dva rodinné domy, dřevostavby.

Osazení objektů ve svažitém pozemku se ukázalo jako zásadní pro celý projekt. Vše je vyladěno tak, aby byly z většiny prostor zajištěny výhledy a plné optické propojení s nádhernými scenériemi. Obývací pokoj je proto po obvodu prosklený. Interiér je laděn do světlých přírodních odstínů s akcenty černé barvy. Ve středu obytné plochy je krb se schodištěm a plechovým perforovaným zábradlím.

Hlavní rodinný dům je navržen jako třípodlažní objekt obdélníkového půdorysného tvaru, zastřešený sedlovou střechou bez přesahů o sklonech střešních rovin 45 °. Střešní krytina je plechová, falcovaná. Fasáda je obložena vertikálně kladenými dřevěnými lamelami. Dřevo se objevuje také v interiéru, a to jak na podlahách, tak na obkladech stěn.

Konstrukce 1. PP včetně stropu je navržena z monolitického železobetonu. Vrchní stavba je kompletně řešena jako dřevostavba sloupkové konstrukce. Schodišťové jádro procházející všemi podlažími je z monolitického železobetonu a stabilizuje stavbu.


Autorská zpráva

Autor: CAMA Architekti s.r.o., Ing. arch. David Chromík, Georg Moosbrugger
Spolupráce: Josef Váně, Jan Švestka
Design interiéru: ve spolupráci s Alešem Holmanem
Realizace: 2019
Projekt: 2017–2018
Investor: soukromá osoba
HPP: 291 m2
Obestavěný prostor: 1 042 m3


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a