Rodinný dům

Rodinný dům

Praha Kbely

(26. 4. 2019) ellement

   
 
 
 
 

Rodinný dům

Novostavba je volně stojícím objektem přiléhajícím ke starší garáži. Do tvaru domu se promítlo přání investora zachovat garáž a vzrostlou třešeň v severovýchodním rohu pozemku. Vzhledem k plánované stavbě sousedního objektu byla také zpracovaná studie oslunění, která měla vliv na umístění oken. Cílem návrhu bylo osadit dům na pozemek tak, aby se zahrada stala rozšířeným obytným prostorem a západní slunce si našlo cestu do denní místnosti. Aby se dům stal příjemným a vlídným ke svému okolí a respektoval povahu jeho obyvatel.

Dům je dvoupodlažní jen ve východní části, denní prostor se nachází pod zvýšenou pultovou střechou. Nosnou část stavby tvoří dřevěná rámová konstrukce (systém two by four) s dřevěnými stropy a střechou. Odvětraná fasáda je z modřínových prken na roštu.
Do domu se vchází z dřevěné terasy, která zároveň vytváří kryté zápraží. Centrální částí interiéru je spojitá denní místnost s výstupem do zahrady velkým oknem, které se dá zaclonit posuvnou okenicí. Přímé schodiště, sloužící zároveň jako úložný prostor, rozděluje místnost na dvě části – směrem do zahrady se nachází jídelní část s kuchyňskou nikou, směrem k severní stěně je umístěn obývací prostor. Na podestě v patře se nachází pracovna, dětský pokoj a malá koupelna, v přízemí pod vloženým patrem jsou malá ložnice, pokoj a koupelna. Dům je vytápěn sálavými panely a kamny na dřevo.

Autorská zpráva
Foto: MgA. Petr Karšulín


Autoři: ellement architects s.r.o. – Ing. arch. Jitka Ressová, MgA. Jan Pavézka, Ing. arch. Petra Chromek; spoluautorka interiéru MgA. Jana Vařechová Holoubková
Stavební řešení: Ing. Daniel Machander (Porsenna Stavební s.r.o.)
Realizace: Porsenna Stavební s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz