Rodinný dům Čakovice

Rodinný dům Čakovice

Čakovice, Týnec nad Sázavou

(5. 8. 2019) Stempel & Tesar architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům Čakovice

Tradičně vyhlížející rodinný dům stojí na terénním zlomu v jihozápadním svahu poblíž obory Vlková. Na výrazně převýšený pozemek se napojuje díky svému třípodlažnímu uspořádání. Vstup se nachází v prostřední úrovni, na severovýchodní fasádě. Na zádveří navazuje společenská část s kuchyní, jídelnou a oddělenou pracovnou. K severozápadnímu štítu přiléhá obytná terasa. Podkroví zabírají tři pokoje pro hosty. Nejnižší podlaží pak patří třem ložnicím, všechny umožňují přímý přístup na zahradu.
Výraz domu, jenž je postaven z keramických tvárnic, určuje především pravidelný rytmus francouzských oken na jihozápadní fasádě. Na bílé omítce vyniká zelená barva okenních rámů, sedlovou střechu kryjí antracitové tašky. V interiéru dominují dřevěné stropní trámy a sloupy, jež doplňuje vestavěný nábytek, na podlaze je velkoformátová dlažba.
Autorská zpráva
Foto: Fotes

Autoři: Stempel & Tesar architekti – Ján Stempel; spolupráce Václav Králíček

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz