Rodinný dům Březiny

Rodinný dům Březiny

(28. 11. 2016) Adam Rujbr Architects

   
 
 
 
 

Rodinný dům Březiny

Novostavba rodinného domu stojí na louce nad údolím řeky Svratky mimo zastavěné území obce Březiny. Nabízí klid, soukromí a je obklopena nádhernou krajinou CHKO Žďárské vrchy. 
Dům je členěn na dvě části – obytné prostory a technický objekt s garáží, dílnou a vinným sklepem. Oba objekty propojuje vstupní krček. Nádvoří je vydlážděno kamennou dlažbou v šedém odstínu, je uzavřeno dřevěnou bránou na motorický pohon s integrovanou vstupní brankou.
Tvarosloví domu vychází z tradičních staveb venkovského charakteru, výrazně obdélníkový půdorys je zastřešen sedlovou střechou o sklonu 45°, okraje střech jsou bez přesahů.
Stavba využívá umístění na svažitém terénu - technická část je zakousnuta do svahu, což je ideální pro umístění vinného sklepa krytého asi čtyřmi metry zeminy. Společně s přirozeným větráním jsou tak vytvořeny ideální podmínky pro skladování potravin a vína. Obytná část je na jižní straně dva metry nad terénem. Toto převýšení je využito na visuté terasy a ze tří stran prosklený rizalit jídelny.
Celý dům byl navržen v kombinaci bílé a šedé barvy v několika sytostech. Dále je tu dřevěný obklad z neupravených palubek, které vlivem povětrnosti časem zešednou do téměř stříbrného odstínu.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz