Rodinný dům Chuchle

Rodinný dům Chuchle

Praha - Velká Chuchle

(14. 10. 2019) BOQ architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům Chuchle

Dům usazený ve svahu v pražské Chuchli. Svým způsobem se vymezuje okolní zástavbě a zároveň se orientuje na výhledy. Jednoduchá krychle, nacházející se na půdorysu původní stavby, která je doplněna o předsazené kvádry.
Vila byla navržena jako rekonstrukce původního objektu, ovšem během výstavby vyšlo najevo, že dům je v daleko horším stavu, než odhalily průzkumné sondy. Prakticky se tedy jedná o novostavbu vystavěnou na půdorysu původní stavby.
Třípodlažní dům řeší v úrovni parteru parkovací stání, wellness, pracovnu a pokoj hosta. Druhé nadzemní podlaží je věnováno hlavnímu obytnému prostoru s kuchyní a jídelnou, kromě toho je tu pracovna. V horním podlaží se nacházejí dětské pokoje a samostatné rodičovské křídlo s ložnicí, šatnou a koupelnou. Samozřejmostí jsou terasy přístupné z jednotlivých prostor a také místo pro grilování v přízemí objektu směrem do zahrady.
Interiér je řešen stroze, téměř puristicky. Jednotlivé pokoje byly navrženy jako okna do krajiny s neomezenými výhledy do okolí.
Na omítce fasády se prolínají bílá a šedá barva. Hladká fasáda kontrastuje s hrubou, kamennou podnoží, která stabilizuje celý svah.

Autorská zpráva
Foto: Alexandra Timpau

Autor: Boq architekti s.r.o. – Miroslav Stach, Jana Stachová
Zahrada: Ing. Petra Novotná

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz