Rodinný dům Chuchle

Rodinný dům Chuchle

Praha - Velká Chuchle

(14. 10. 2019) BOQ architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům Chuchle

Dům usazený ve svahu v pražské Chuchli. Svým způsobem se vymezuje okolní zástavbě a zároveň se orientuje na výhledy. Jednoduchá krychle, nacházející se na půdorysu původní stavby, která je doplněna o předsazené kvádry.
Vila byla navržena jako rekonstrukce původního objektu, ovšem během výstavby vyšlo najevo, že dům je v daleko horším stavu, než odhalily průzkumné sondy. Prakticky se tedy jedná o novostavbu vystavěnou na půdorysu původní stavby.
Třípodlažní dům řeší v úrovni parteru parkovací stání, wellness, pracovnu a pokoj hosta. Druhé nadzemní podlaží je věnováno hlavnímu obytnému prostoru s kuchyní a jídelnou, kromě toho je tu pracovna. V horním podlaží se nacházejí dětské pokoje a samostatné rodičovské křídlo s ložnicí, šatnou a koupelnou. Samozřejmostí jsou terasy přístupné z jednotlivých prostor a také místo pro grilování v přízemí objektu směrem do zahrady.
Interiér je řešen stroze, téměř puristicky. Jednotlivé pokoje byly navrženy jako okna do krajiny s neomezenými výhledy do okolí.
Na omítce fasády se prolínají bílá a šedá barva. Hladká fasáda kontrastuje s hrubou, kamennou podnoží, která stabilizuje celý svah.

Autorská zpráva
Foto: Alexandra Timpau

Autor: Boq architekti s.r.o. – Miroslav Stach, Jana Stachová
Zahrada: Ing. Petra Novotná

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 1. 2020 11:37:05

Re: Re: Praha bude chránit panorama města, střech a podpoří stav...

Praha patří mezi nejkrásnější města světa díky jedinečnému urbanismu - celkovému uspořádání historického jádra i fantastické architektuře - málo kde najdeme tak bohatou směs stylů od románského po slohy 19.století. Za Karla IV. to byla jedna z největších metropolí Evropy a v době baroka již tehdy uznávaná svou jedinečnou krásou. Proč bychom jako Češi neměli být hrdí na tak úžasnou hodnotu? Praha zůstala jedinečná jen proto, že jsme v minulosti neměli dost peněz ji přestavět a tedy zničit, jak se to stalo v jiných evropských metropolích. Teď víceméně bez naší zásluhy vlastníme velkou devízu. Tohle vše ale neznamená, že v Praze musí být šmelina a kriminalita, To s tím nijak nesouvisí, spíše bych řekl, že zatímco krásná Praha možná ani není tak přímo vizitka českých schopností, to, co se děje dnes, česká vizitka je. Také se v Praze můžou stavět mrakodrapy, jen ne do historického panoramatu, to přece není nic hrozného. Proč bychom neměli jedinečnou starou Prahu a vedle rostly moderní čtvrtě. Jen to dělejme rozumně, ne tak, jako v mnoha zničených městech a vesnicích za komunistů, ale bohužel i za dnešní doby. Management je první vlaštovkou rozumného přístupu k rozvoji Prahy a pokud bude trend pokračovat, můžeme se dočkat i dalších rozumných opatření, jako vytěsnění šmeliny a grázlovství. Ale to je běh na dlouhou trať a nezapomínejme, že všechno, co se v Praze děje, je víceméně výsledek českých poměrů. Tak se snažme, abychom nemusely pořád jen koukat na ty Němce, Francouze nebo Švýcary.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.