Rodinný dům Chuchle

Rodinný dům Chuchle

Praha - Velká Chuchle

(14. 10. 2019) BOQ architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům Chuchle

Dům usazený ve svahu v pražské Chuchli. Svým způsobem se vymezuje okolní zástavbě a zároveň se orientuje na výhledy. Jednoduchá krychle, nacházející se na půdorysu původní stavby, která je doplněna o předsazené kvádry.
Vila byla navržena jako rekonstrukce původního objektu, ovšem během výstavby vyšlo najevo, že dům je v daleko horším stavu, než odhalily průzkumné sondy. Prakticky se tedy jedná o novostavbu vystavěnou na půdorysu původní stavby.
Třípodlažní dům řeší v úrovni parteru parkovací stání, wellness, pracovnu a pokoj hosta. Druhé nadzemní podlaží je věnováno hlavnímu obytnému prostoru s kuchyní a jídelnou, kromě toho je tu pracovna. V horním podlaží se nacházejí dětské pokoje a samostatné rodičovské křídlo s ložnicí, šatnou a koupelnou. Samozřejmostí jsou terasy přístupné z jednotlivých prostor a také místo pro grilování v přízemí objektu směrem do zahrady.
Interiér je řešen stroze, téměř puristicky. Jednotlivé pokoje byly navrženy jako okna do krajiny s neomezenými výhledy do okolí.
Na omítce fasády se prolínají bílá a šedá barva. Hladká fasáda kontrastuje s hrubou, kamennou podnoží, která stabilizuje celý svah.

Autorská zpráva
Foto: Alexandra Timpau

Autor: Boq architekti s.r.o. – Miroslav Stach, Jana Stachová
Zahrada: Ing. Petra Novotná

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz