Rodinný dům Dvě věže

Rodinný dům Dvě věže

(19. 1. 2023) boq architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům Dvě věže

Jak postavit v malé obci moderní rodinný dům, který bude hovořit současným jazykem a zároveň přitom vycházet z historického tvarosloví vesnických staveb?

„Navrhli jsme dům, který je svým prostorovým uspořádáním současně uzavřený i otevřený. Vnitřní atrium vytváří soukromý uzavřený svět, dům se ovšem otevírá i do okolí, zejména do zahrady. Svým tvarem tak reaguje na poměrně hustou budoucí zástavbu solitérních domů v rozvíjející se části malé obce.“

Moderně – s tradiční inspirací
Dům definují dvě jednopodlažní převýšené hmoty v černé barvě v řadě za sebou. Ty vytvářejí prostor vnitřního atria, které je dále vymezeno jednoduchými bílými kvádry. Vzniká tak uzavřená kompaktní stavba, která odkazuje na tradiční venkovskou architekturu a stavení, která mají vnitřní dvůr mezi obytným domem a stodolou, nebo dalšími hospodářskými budovami.

V exteriéru se ke slovu dostávají dva základní materiály. Sedlové hmoty jsou opláštěny opalovaným dřevem a zastřešeny plechovou krytinou. Doplňující kvádry jsou opatřeny bílou omítkou.

Pod domem je vytvořen terénní zádlab, který přímo propojuje vnitřní atrium se zahradou. Zároveň se do tohoto prostoru otevírají polosuterénní herna a hudebna.

Autorská zpráva

Foto: Tomáš Dittrich

Ateliér: boq architekti
Projekt: 2017
Realizace: 2022

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2022

Komentáře ke článku

 
 
 
 

20. 1. 2023 17:03:05. Re: Rodinný dům Dvě věže. Jitka

 
 
 
 

20. 1. 2023 17:03:05. Re: Rodinný dům Dvě věže. Jitka

  Tak mě při prohlížení fotografií napadlo, že k zabydlenosti bytu patří tři K: Koberec, Knihy a Kytky. Tady je to jasně vidět. A pro mě ještě Obrazy.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a